Továbbjutott a Cornexi

2007. november 11. 17:16 © handball.hu

Négy góllal győzött, és így plusz két góllal jutott tovább a Cornexi az EHF-kupa 3. fordulójában. A fehérváriaknak az Aalborg csapata ellen sikerült a diadal, a mérkőzésen Tápai Szabina tíz gólt lőtt.

EHF-kupa, 3. forduló, visszavágó
Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn - Aalborg DH 30-26 (15-12)
Székesfehérvár, 1000 néző
Vez.: Plesa, Pripas (románok)

Cornexi: Fekete - Balogh 3(2), Triscsuk 1, Tápai 10(3), Vijūnaitė, Bernatavičiūtė, Vaszari 8. Cserék: Szrnka 7, Mayer, Kamper, Lévai 1, Kovács
Aalborg: Vojčić - Bille-Hansen 6, Holst Larsen 3, Gyerjugina, Brødsgaard, Mortensen 4, Boson. Cserék: Nørgaard (kapus), Bognár, Mehlmann 8(5), Logvin 3(1), Møller 2, Fredriksen
Hétméteresek: 5/5; 6/7 (Logvin hagyta ki /Fekete védte/)
Kiállítások: 12 perc (Vaszari, Triscsuk, Bernatavičiūtė, Triscsuk, Tápai, Szrnka); 8 perc (Holst Larsen, Brødsgaard, Bille-Hansen, Møller)
Piros lap: Tápai Szabina (Cornexi 60. p.)
A mérkőzés: 18. p.: 8-6, 20. p.: 9-8, 23. p.: 12-9, 27. p.: 13-11, félidő: 15-12; 39. p.: 22-16, 47. p.: 24-20, 52. p.: 26-22, 58. p.: 29-23

Fergeteges csatában, a mérkőzést végig uralva jutott tovább a Cornexi a székesfehérvári Köfém-csarnokban az EHF-kupa nyolcaddöntőjébe. A vendég a dán Aalborg volt, amely az első mérkőzésen ugyan két góllal legyőzte Tápaiékat, azonban a visszavágón sok hibával játszott.

Az első félidő elején úgy tűnt, az Aalborg fogott ki jobb napot, hiszen 3-1-re a vendég csapat húzott el. Ám Szrnka és Tápai góljai által kiegyenlített a csapat, s a félidő derekára nemcsak átvették a vezetést, hanem két-három góllal is el tudtak húzni. A szünetre maradt a háromgólos vezetés, az izgalmak azonban nem múltak még el (15-12).

A második félidő elejét a Cornexi kezdte jobban, s röpke 8-10 perc alatt már plusz hatot mutatott az eredményjelző, amelyhez főleg a balszélső Vaszari tudott hozzátenni, de Tápai és Szrnka is lőtte a gólokat. Az Aalborg elkezdett zárkózni, a 47. percre már csak négy góllal vezetett a hazai csapat (24-20).

A találkozó utolsó 10 percében ismét a székesfehérvári alakulat játszott jobban, két perccel a vége előtt már ismét hattal vezetett, s Holst Larsen időntúli szabaddobásból szerzett gólja már csak szépségtapasz volt az Aalborg eredménytábláján, amely sem Európában, sem Dániában nem csicsás. A Cornexi a 30-26-os végeredménnyel a legjobb 16 közé jutott az EHF-kupában.

A nyolcaddöntők sorsolását kedden 11 órakor tartják Bécsben.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője: Tudtuk, hogy az Aalborg jó csapat, és igazán az volt meglepő, hogy kint csak két góllal kaptunk ki. Örülök, hogy meg tudtuk tartani az elején megszerzett előnyünket, jól küzdött a csapat. Sokkal agresszívebben védekeztünk, amihez továbbá jó egyéni teljesítmények is társultak. Ilyen jó kapusteljesítmény nélkül a mai győzelem elképzelhetetlen lett volna. Nagyon boldog vagyok, mert nagyon kellett már a csapatnak egy ilyen sikerélmény.

Leif Gautestad, az Aalborg vezetőedzője: Ilyen mérkőzésre számítottam: gyors kézilabda, nagy hangzavar, illetve ilyesféle bíráskodás, amelyre ugyan nem mondanám, hogy ellenünk volt, de mellettünk sem. A továbbjutáshoz a kiharcolt helyzeteinket mindenképpen értékesíteni kellett volna. Hiányzott a keményebb védekezés is, és sokkal jobb kapusteljesítményre, több védésre lett volna szükségünk. Ezek nélkül nem lehet megnyerni egy ilyen hangulatú tétmeccset. A Cornexi remek csapat, gratulálok nekik.

Fekete Csilla, a Cornexi hálóőre: Jó lett volna megtartani a hatgólos előnyünket, de a lényeg, hogy sikerült a továbbjutás. Nem izgultam, amikor kezdtek feljönni a dánok, mert láttam, hogy van még idő, és bíztam a csapatban, hogy megoldjuk. Végre összeállt a védekezés és támadás, a játékosok is sokat segítettek nekem. A jövőre nézve mindenképpen bíztató volt a mai játék, hiszen kezdjük megtalálni magunkat. A kinti meccs még nem volt az igazi, de ma összeálltunk.

Vaszari Virág, a Cornexi balszélsője: Egy hetünk volt a taktikai felkészülésre, ami láthatóan nagyon jól sikerült. A sikerünk és eredményességünk egyértelmű oka, hogy nagyon akartuk a győzelmet. Ráadásul kijárt már nekünk a siker, mert ezt a szezont elég gyengén kezdtük, de remélem, most ez lendületet ad a továbbiakhoz. Köszönjük a fantasztikus szurkolást a közönségtől, hiszen hatalmas erőt és lendületet adott nekünk a bíztatásuk.

Tápai Szabina, a Cornexi irányítója: Az edzőnk utasítását követve nem foglalkoztunk az eredménnyel, és nem számolgattunk. Játszottuk a játékunkat, aztán kijött a két csapat közti különbség. Nagyon taktikusan kézilabdáztunk az első félidőben, sikerült ledolgoznunk a hátrányunkat, így a második játékrészben még jobban feltámadva egy jó szériát produkáltunk, amivel nagyobb előnyre tettünk szert. A végjáték kicsit döcögősre sikerült, de megoldottuk. Nagyon boldogok vagyunk!

Mayer Szabina, a Cornexi beállósa: Szavakba sem tudom önteni, mit érzek most, hogy ilyen fiatalon részese lehettem egy ilyen jól sikerült nemzetközi kupameccsnek, ahol kiharcoltuk a továbbjutást. Fantasztikus érzés és nagyon örülök! A meccs alatt végig a játékunkra koncentráltunk, és nem az eredmény alakulására. Az motivált minket, hogy összeálljon a védekezésünk és támadásunk, és ezzel jó játékot produkáljunk.