DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYNshQYY' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Már négy pont a Győr tarsolyában | handball.hu - kézilabda

Már négy pont a Győr tarsolyában

2007. szeptember 29. 19:25 © handball.hu

Ismét magabiztos játékkal nyert a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének 2. fordulójában a Győri ETO, amely ezúttal az izlandi UMF Stjarnant győzte le 33-20-ra. A zöld-fehérek négy ponttal vezetik a csoportot.

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör
1. csoport, 2. forduló

UMF Stjarnan - Győri Audi ETO KC 20-33 (7-12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1000 néző
Vez.: Gousko, Repkin (fehéroroszok)

A Stjarnan góllövői: Agnarsdottir 4, Engl 4, Bragadottir 4(2), Petrache 3, Sigurdardottir 3, Kjarnested 1, Atladottir 1
A Győr góllövői: Görbicz 6(2), Vérten 5, Mravíková 5, Temes 5(3), Bradeanu 3, Spiridon 3, Dokic 2, Szegedi 2, Szölösi 1, Kovacsics 1
Kiállítások: 8 perc; 2 perc
Hétméteresek: 2/2; 5/5

Már tegnap is bizonyították az izlandiak, hogy védelmük jól szervezett, és a Metz után most az ETO is nehezen találta meg rajta a rést. Így történehetett, hogy az első félidő derekán még csak egy góllal vezetett a Győr (15. p.: 5-6).

Mivel túlzottan is Görbicz felé koncentrálódtak a Stjarnan védői, a magyaroknak több lehetőségük is adódott a szélen. Vérten valamint Mravíková így felváltva szórhatta a gólokat (22. p.: 5-10). Habár a hazaiak derekasan küzdöttek a nagyobb gólkülönbség kialakításáért, az északiak figyelme sem lankadt, s így ötgólos ETO-vezetéssel vonulhattak a szünetre a csapatok (7-12).

A második félidő elején emberelőnyös helyzeteit jól kihasználva az ETO-nak sikerült kicsit elszakadnia a vendégektől (40. p.: 11-18). Ezután elfáradt a heti öt edzéssel készülő izlandi amatőrcsapat, és ezt jól ki is használták Görbiczék, akik a vége előtt negyed órával már tízzel vezettek.

Ekkor aztán ismét játéklehetőséghez jutottak az ifikorú győriek: Szegedi, Kovacsics és Szölösi is pályára léptek, és nem is hoztak szégyent a csapatukra. A végeredmény így 33-20 lett a győriek javára.

A vasárnapi forduló sok izgalmat tartogat, ugyanis csak a csoportgyőztes folytathatja a küzdelmeket a Bajnokok Ligája főtábláján, a többi helyezett pedig az EHF-kupa 3. fordulójába kerül.

Az ETO-nak csak akkor lesz szüksége pontra (győzelemre vagy döntetlenre), ha a Michalovce megveri az izlandi csapatot vagy döntetlen eredmény születik a találkozón. Ellenkező esetben belefér még egy kisarányú vereség is, hiszen akkor három négypontos csapat lesz a tabellán, s az egymás elleni eredmények számítanak.