Magához tért a Metz

2007. szeptember 29. 18:06 © handball.hu

Az EHF Bajnokok Ligája-selejtező Győri csoportjának második játéknapján az első kör vesztesei találkoztak. A pénteken meglepetésre vereséget szenvedő francia Metz azt a Michalovcét fogadta, amelyik simán kikapott a házigazda Győri Audi ETO-tól.

Kanto: 12 gól
Bajnokok Ligája-selejtező, 1. csoport
Iuventa Michalovce - HB Metz 26-33 (13-15)
Győr, 100 néző
Vezette: Geipel, Helbig (GER)
A Michalovce gólszerzői: Tothova 9/5, Hricikova 4, Cinova 1, Rubtsova 3, Kalaninova 1, Dittelova 3, Tobiasova 5
A Metz gólszerzői: Kysucanova 5, Guehl 2, Kanto 12, Francoies 1, Poznarova 1, Piejos 3, Wendling 4, Horacek 5
Kiállítások: 4 ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 0/0

Nagy lelkesedésssel vetette bele magát a mérkőzésbe az első nap két vesztes fele. Az első tíz percben nem bírtak egymással a csapatok, ám Horacek gyönyörű gólja, és Guehl szemfüles labdaszerzése után kissé elhúzott a Metz (14. perc 5-9). A stabilizálódni látszó ötgólós külöbsgéget nagyszerű csapatmunkával szépen lassan lefaragta a Michalovce (félidő 13-15).

A franciák Piejos és Kanto jobbszélről lőtt találataival megnyugtatóbb, négygólos különbséget alakítottak ki a második játékrész elején, ami remek védekezésüknek is volt köszönhető (35. perc 15-19). A negyvenedik percben a szlovákok visszacserélték a félidőben lehozott Zahorjanovát, azonban a bombaformában játszó, és a 46. percben már kilencedik gólját szerző Kanto szemben ő sem találta az ellenszert (19-26). A mérkőzés utolsó negyedére már csak a gólkülöbség lehetett a kérdéses, a Metz győzelme semmiképp. A végeredmény Tothova időn túl értékesített büntető-találatával alakult 26-33-ra.

Rácz Sándor (Metz): Nagyszerű érzés, hogy a tegnapi, Stjarnan elleni hatalmas csalódás után talpra tudott állni lelkileg teljesen összetört csapatom. Akkor sajnos nem hitték el a lányok, hogy egy izlandi csapat kifoghat rajtunk, ez lett a vesztünk. Ma már nagyságrendekkel jobban teljesítettünk, és remélem, hogy még ezt a formát is felülmúlhatjuk vasárnap a Győr ellen.