Két találkozón is izzadtak a csapatok

2007. szeptember 8. 19:35

Három mérkőzést rendeztek szombaton az NBI-ben. A Goldberger öt találattal nyert a Kiskunhalas ellen, a Hódmezővásárhely eggyel győzött a Derecske otthonában, a Békéscsaba pedig a Dunaferr elleni egygólos vereséget követően most a Ferencvárossal szemben maradt alul szintén csupán egy találattal.

NBI, 3. foruló

Óbudai Goldberger SE - Kiskunhalas NKSE 28-23 (16-11)
SPORTMAX Sportcsarnok, 400 néző
Vez.: Bóna, Miskei

Goldberger: Gridnyeva, Polgár (kapusok), Vakarcs 8, Burai 5, Korgyuk 4, Matus 4(2), Baross 2, Szűcs 2, Forgács 1, Huszák 1, Tápai 1, Rummel, Lehel, Selenka
Kiskunhalas: Győri, Pethő, Szikora (kapusok), Zámbó 7, Rábai 5, Kurgyis 4, Csendes 3, Kósa 1, Tóth 1, Virág 1, Földes 1(1), Micskó, Hodosi, Horváth
Hétméteresek: 2/2; 1/2 (Kurgyis hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc (Burai, Korgyuk, Forgács, Forgács, Rummer, Vakarcs); 2 perc (Micskó)

A Derecske elleni hazai győzelem, s a Hódmezővásárhelytől elszenvedett idegenbeli vereség után ismét idehaza, pontosabban a XI. kerületi Sportmaxban lépett pályára az Óbudai Goldberger együttese. Az NB I újonoca tehát igazán remekül kezdte az idényt, s ezt a jó formát sikerült a tegnapi találkozóra is megőrizni: a találkozó hatodik percében már 4-1-re vezettek az óbudaiak, azaz Kovács Péter játékosai mindjárt a kezdéstől nyomás alatt tartották az ellenfelet, s a lehetőségeket is kihasználták. A szünetre ötgólos (16-11) hazai előnnyel mehettek a csapatok, s ez bőségesen elegendő volt, hogy a folytatásban már nyugodtan játszhassanak Matusék. Az 50. percben hétgólos Goldberger-előnyt mutatott az eredményjelző, amelyből a végére ugyan sikerült valamit lefaragniuk a vendégeknek, de a 28-23-as végeredmény jelzi, hogy a kiskunhalasiak nem tudták szorossá, ezáltal izgalmassá tenni a hajrát.

Az egy hét alatt lejátszott három mérkőzés után most visszatér a bajnokság a „normális” kerékvágásba, azaz a Goli egy hét múlva, jövő szombaton játssza a következő találkozóját: szeptember 15-én 17 órakor a Váci NKSE otthonában lépnek pályára az óbudaiak.

Forrás: obudaisport.hu

City-Line Békéscsabai ENKSE - Budapest Bank-FTC 20-21 (10-11)
Békéscsaba, 1500 néző
Vez.: Natkai, Szalay

Békéscsaba: Veress, Futaki (kapusok), Szekeres 4, Glusica 3, Herr 3, Vincze 3, Takács 3(1), Forczek 1, Kelemen 1, Valyuch 1, Szögi 1(1), Cifra, Tóth, Such
FTC: Haris, Pastrovics (kapusok), Zácsik 6(2), Juhász 5(1), Szucsánszki 3, Ilyés 2, Soós 2, Szamoránsky P. 2, Németh H. 1, Uhráková, ,Dajka, Kocsis, Németh Cs., Szamoránsky A.
Hétméteresek: 2/5 (Szekeres, Szögi és Takács hagyott ki egyet-egyet); 3/7 (Juhász hagyott ki egyet, Uhráková hármat)
Kiállítások: 12 perc (Cifra, Forczek, Glusica, Szekeres, Takács, Tóth); 12 perc (Ilyés, Juhász, Szucsánszki, Uhráková, Uhráková, Zácsik)

Remek játékot mutatott be az első két fordulóban a Békéscsaba, s most is már a mérkőzés elején látszott, nem adják alább. Erőszakosan védekeztek, a Fradi hosszú időn keresztül nem is találta az ellenszert. Ugyanakkor a támadásokba időnként hiba csúszott, olykor pedig eladták a labdát a csabai lányok. Szekeres is nehezen találta meg a "lövőkesztyűt", s amíg az első játékrész finisében magára talált, addig másoknak kellett a gólokat lőni.

Fordulás után a forgatókönyv hasonló volt a Dunaferr-találkozóhoz, igaz, akkor a Duna-partiak hét góllal léptek meg, most a Ferencváros hattal. A csabai szív azonban most is keményen dobogott, ebből a gödörből is sikerült fölemelkedniük, ami köszönhető volt Veress Zsuzsa remek hárításainak, valamint a csapat védekezésének. Az 55. percben 20-20-nál érte utol a lila-fehér egylet a tavalyi bajnokot, és már-már levegőben lógott a meglepetés, ám a vékonyan muzsikáló játékvezetők ismételt hibáinak köszönhetően hátrányba került a hazai gárda, amit a Ferencváros kihasznált, és izzadtságos győzelmet ért el. A csabaiak most még közelebb álltak a győzelemhez, mint egy héttel korábban a Dunaferr ellen.

Mátéfi Eszter: Ez a második olyan mérkőzésünk, ahol egy nálunk lényegesebben jobb csapat ellen hajszálon múlt a bravúr.
Zsiga Gyula: Gyenge támadójátékunkat csak a két fiatal játékvezető közreműködése múlta alul, így vált számunkra nehézzé a mérkőzés.

Forrás: Jávor Péter

Tajtavill-Derecske KK - ASA Hódmezővásárhelyi NKC 27-28 (12-10)
Derecske, 700 néző
Vez.: Bonifert, Oláh

Derecske: Király - Kereki 2, Pádár M. 9(2), Rácz 2, Sütő M. 2(1), Kocsik 5(2), Szabados 2. Cserék: Lajtos (kapus), Kudor, Flaska 3, Szamosi A 2, Csapó H.
HNKC: Abramovics - Földes 3, Nyikolajenko 9, Gerstmár 1, Borbély 3, Jenőfi 2, Koroknai 3. Cserék: Vörös (kapus), Wolf 3, Jókai 1, Sipos, Szepesi 3, Takács.
Hétméteresek: 5/5; 0/1 (Wolf hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc (Pádár, Rácz); 8 perc (Borbély, Jenőfi, Sipos, Wolf)

Lendületes magas szinvonalú első félidő után a hazai csapat vonulhatott kétgólos előnnyel az öltözőbe. Mindkét oldalon szép támadásokat vezettek a csapatok, azonban a befejezéseknél ezúttal mindkét kapus a helyén állt.

Az első percek gólcsendje után hétmétereskből kezdték meg a csapatok a gólgyártást. A vásárhelyi csapatban mindenki maximális koncentráltsággal játszott. Külön kiemelhető a kapus Abramovich, illetve Nikolayenko átlövései, Gerstmár labdaszerzései. Amit jó látni, hogy egy percig sem adják fel a harcot, az igen jól motivált és rutinos derecskei lányok ellen.

Nem mindennapi csata zajlott a második félidőben. A félidő közepére már négy gólos előnyt is kiharcolt a hazai csapat, azonban nem adta fel az ASA-HNKC az utolsó öt percre kiegyenlített.

A hajrára ellenállhatatlan volt Nikolayenko, majd Jenőfi is betalált betörésből, hozzájuk csatlakozott Szepesi egy indulás után szerzett góljával, így az eredmény 28-27 az ASA-HNKC javára.

Köstner Vilmos: A hétközi mérkőzés láthatóan sokat kivett játékosaimból, ám így is legalább a döntetlent megérdemeltük volna, ám Nikolajenko öt olyan gólt is dobott, amelyet lépéshiba előzött meg. Ez pedig a kiélezett csatában döntőnek bizonyult.
Rapatyi Tamás: Óriási győzelmet arattunk!

Forrás: derecskekezilabda.hu és hnkc.hu