Megszorongatták ellenfeleiket

2007. szeptember 1. 21:45

A Békéscsaba csapata a Dunaferr, a Vác pedig a Cornexi ellen ért el szoros eredményt a 2007/2008-as szezon bajnokságának első fordulójában. A Ferencváros ugyanakkor simán lépett át a Vasason.

NBI, 1. forduló
Békéscsabai ENKSE - Dunaferr NK 24-25 (12-14)
Békéscsaba, 800 néző
Vez.: Medve, Tóth

Békéscsaba: Veress, Futaki (kapusok), Szekeres 10(2), Takács 4, Szögi 3(3), Forczek 2, Kelemen 2, Tóth 1, Valyuch 1, Vincze 1, Cifra, Such, Hajduch, Herr. Edző: Mátéfi Eszter
Dunaferr: Knezovic, Ungureanu (kapusok), Mörtel 8(5), Lovász 5, Ferling 5(1), Borbás 3, Laluska 2, Pigniczki 1, Vincze 1, Gáspár, Balogh, Berta, Sopronyi, Tilinger. Edző: Imre Vilmos
Hétméteresek: 5/8 (Szekeres hagyott ki egyet, Takács kettőt); 6/6
Kiállítások: 8 perc (Szekeres, Szekeres, Takács, Tóth); 8 perc (Gáspár, Gáspár, Laluska, Laluska)

Cornexi-Alcoa Auto-Bahn - Váci NKSE 31-29 (16-15)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 777 néző
Vez.: Árokszállási, Janáky

Cornexi: Fekete, Deric (kapusok), Balogh 10(6), Triscsuk 9, Kenyeres 4, Szrnka 3(1), Valová 2, Gorgyejeva 1, Varga 1, Vaszari 1, Bernataviciute, Kamper, Mayer, Lévai. Edző: Vura József
Vác: Juhász - Orbán 5(4), Farkas 5, Szilágyi 7, Ábrahám 3, Gerstmár 2, Schmidt 1. Cserék: Bagócsi 5, Simon 1. Edző: Kenyeres József
Hétméteresek: 7/7; 4/4
Kiállítások: 12 perc (Bernataviciute, Mayer, Szrnka, Triscsuk, Vaszari, Vaszari); 14 perc (Farkas, Farkas, Gertsmár, Schmidt, Simon, Szilágyi, Ábrahám)
A mérkőzés: 3. p.: 2-1, 11. p.: 5-5, 17. p.: 10-7, 21. p.: 11-11, 25. p.: 14-12; 35. p.: 19-17, 41. p.: 21-20, 49. p.: 25-23, 55. p.: 28-26

Kenyeres József: "Mindkét csapat dicséretet érdemel a mai napon nyújtott teljesítményéért. Jó mérkőzést láthattak mind a kilátogatók, mind akik interneten követték a játékot. Jó volt a csapatmunka, mindenképpen csak dicsérni tudom a lányokat a győzni akarásukért és a nyújtott teljesítményükért egyaránt, még így, Veszeli Judit nélkül is. Erre a játékra, akarásra lehet építkezni a továbbiakban. Talán a szerencsésebb csapat és a hazai pálya tekintetében tudott nyerni a Cornexi ezen a napon.

Budapest Bank-FTC - Vasas Invitel 35-22 (19-11)
Népliget, 800 néző
Vez.: Kocsmáros András, Nagy László

FTC: Pastrovics - Kovacsicz 5, Szamoránsky P. 3, Uhraková 11 (6), Ilyés 4, Szucsánszki 3, Juhász 2. Cs: Haris (kapus), Soós 1, Zácsik 1, Németh H. 2, Kocsis, Szamoránsky A. 2, Dajka 1. Edző: Zsiga Gyula
Vasas: Guiu - Gorova 1, Nagy K. 6, Gaál 3, Kupricsenkova 3, Pollaková 2, Balog 6 (1). Cs: Tóth Zs. (kapus), Szeberényi 1, Szalontai. Edző: Papp György
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1

Forrás: MKSZ és vacinkse.hu