Pannon-kupa: kevésen múlt

2007. augusztus 18. 19:52 © handball.hu

A magyar válogatottnak nem sikerült megnyernie sorsdöntő, oroszok elleni mérkőzését a Pannon-kupán, így a második helyet szereztük meg. A szombati első meccsen a románok hat góllal nyertek a lengyelek ellen.

Pannon-kupa, 3. nap
Magyarország - Oroszország 32-32 (19-12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1000 néző
Vez.: Nordine, Laurent (franciák)

Magyarország: Pálinger - Balogh, Szamoránsky 7, Tóth 2, Tomori 1, Vérten 4, Görbicz 7(5). Cserék: Herr (kapus), Mehlmann 6, Ferling, Szűcs 1, Kovacsicz 3, Borbás, Hornyák, Siti, Kirsner 1. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Oroszország: Szajdova - Marennyikova 1, Poljenova 6(5), Andrjusina 1, Romenszkaja, Karejeva 2, Vjahirjeva 7. Cserék: Uszkova 1, Levina 1, Dmitrijeva 3(1), Sipilova 2, Bliznova 3, Poltorackaja, Posztnova, Baranovszkaja 1, Kocsetova 4. Szöv. kap.: Jevgenyij Trefilov
Hétméteresek: 5/5; 6/6
Kiállítások: 2 perc (Tomori); 6 perc (Romenszkaja, Marennyikova, Baranovszkaja)

A magyar válogatottból a mai napon Triffa Ágnes és Orbán Annamária, az oroszból Zsanna Jakovleva marad ki.

A világbajnok Oroszország jutott utolsó ellenfélül a magyar válogatottnak a Pannon-kupán. A tegnapinál nagyobb és hangulatosabb nézősereg előtt Poljenova értékesített hétméteresével és egy kimaradt magyar helyzettel keződött a találkozó. Az első magyar gólra a 6. percig kellett várni, Vérten találatával lett 1-4, de továbbra is helyzetek sorát hagyta ki csapatunk, és a félidő közepéig csak futott az eredmény után. A 16. percben Szűcs Gabriella hatalmas bombájával kiegyenlített, majd Kovacsicz góljával át is vette a vezetést a hazai gárda. Ezután is magyar percek következtek, pillanatok alatt négygólos előnyre tettünk szert, Pálinger parádézott a kapuban, elöl pedig Vérten és Görbicz voltak eredményesek.
A második félidő is jól indult, a 41. percben már nyolc góllal is vezettek Pálingerék. Aztán szépen lassan elfogyott az előny, és az utolsó másodpercekben döntetlenre hozta a mérkőzést Jevgenyij Trefilov csapata.

Románia - Lengyelország 28-22 (15-13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 350 néző

Románia gólszerzői: Maier 3, Cherescu 2, Olteanu 1, Gogarla 1, Bradeanu 6/2, Stanca 3, Tolnai 1, Vasineau 5/5, Meirosu 2, Bese 1, Lecusanu 3/1. Szöv. kap.: Gheorghe Tadici
Lengyelország gólszerzői: Zaleczna 3, Jochymek 2, Kaczynska 2, Wodniak 8/1, Jakubowska 1, Jacek 2, Olszewska 4. Szöv. kap.: Bozena Karkut.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 3/1