DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYlyO0tC' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Nem volt nehéz győzelem | handball.hu - kézilabda

Nem volt nehéz győzelem

2007. augusztus 17. 19:39 © handball.hu

A magyar válogatott a Pannon-kupa második napján 34-16-ra győzte le a lengyeleket. A mai nap másik mérkőzésén az orosz válogatott ezúttal Romániát verte meg 35-32-re.

Szokatlanul kevés néző jött össze a Magvassy Sportcsarnokban az augusztusi Pannon-kupa első győri mérkőzésén. 6 perc után 5-0-ás magyar előnyt mutatott az eredményjelző, és a lengyelek korai időkérése után sem változott a játék képe. Vérten, Tóth és Mehlmann tetszés szerint érték el góljaikat, a kapuban pedig Herr parádézott, igaz, könnyű dolga volt, a lengyel támadósor nem tette különösebben próbára a magyar válogatott védelmét. A félidő közepén már rászámolt a lengyel válogatottra a magyar szurkolótábor (12-2), szünetre pedig ennél is nagyobb előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő Triffa Ágnes büntetővédésével kezdődött, és a válogatott eddig kispadon ülő játékosai is játéklehetőséget kaptak. Ebben a játékrészben kicsit leült a magyar csapat, de a tetemes előny nem forgott veszélyben. A végeredményt a 7 gólig jutó Mehlmann Ibolya állította be.

Pannon-kupa, 2. nap
Magyarország - Lengyelország 34-16 (21-6)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 500 néző
Vez.: Nordine, Laurent (franciák)

Magyarország: Herr - Kovacsicz 3, Mehlmann 7, Görbicz 3, Szamoránsky 2, Tóth 3, Vérten 5. Cserék: Triffa (kapus), Tomori 2, Ferling 3(2), Hornyák, Orbán 2(1), Borbás 1, Szűcs, Kirsner 3. Szöv. kap.: Németh András
Lengyelország: Kubisztal - Jochymek 4(1), Olszewska 4, Jakubowska 1, Jacek 2, Niedzwiedz-Cecotka 3, Zaleczna. Cserék: Czarna (kapus), Kaczynska, Wodniak 1, Ziólkowska 1(1). Szöv. kap.: Zenon Lakomy, edző: Bozena Karkut
Hétméteresek: 3/5 (Ferling és Mehlmann hagyott ki egyet-egyet); 2/5 (Jakubowska, Ziólkowska és Niedzwiedz-Cecotka hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 2 perc (Kovacsicz); 4 perc (Olszewska, Jacek)
A mérkőzés: 5. p.: 3-0, 10. p.: 8-0, 15. p.: 11-2, 20. p.: 16-4, 25. p.: 19-5, félidő: 21-6; 35. p.: 23-8, 40. p.: 26-9, 45. p.: 27-9, 50. p.: 28-12, 55. p.: 32-14

Zsiga Gyula: A tegnapi mérkőzésen elkövetett hibáinkat, kapkodásainkat, meggondolatlan kapuralövéseinket követően ma sokkal higgadtabban, okosabban és szemre is tetszetősebben játszottunk. A holnapi mérkőzés nagyon nehéz csata lesz. Németh Andrással megnéztük az ikrényi orosz-román találkozót, ahol csak rövid ideig vezettek a románok, a mérkőzés nagy részét az oroszok uralták. Sorsdöntő lesz, hogy a nagy tömegű orosz játékosokat (például a Bodnyeva helyett szereplő beállót) hogyan sikerül megfogni. Bízom benne, hogy a mai jó formát sikerül átmenteni holnapra.

Tomori Zsuzsanna: Nagyon jó érzés volt Győrben válogatott mérkőzésen játszani. Egyre jobban érzem magam itt, úgy gondolom, sikerült beilleszkednem a csapatba. A lengyelek ellen különösebben nem készültünk, a tegnapi, románok elleni mérkőzést feledve egy önbizalomnövelő, könnyű meccset akartunk játszani, s ez sikerült is. Véleményem szerint az orosz csapat erősebb, mint a román. Nehéz meccs lesz, de remélem, győzünk, és így a Pannon-kupa is a miénk lesz.

Románia - Oroszország 32-35 (13-16)
Ikrény, 300 néző

Románia gólszerzői: Vadineanu 8, Galca-Stanca 7, Maier 6, Gogarla 4, Bradeanu 3, Nechita-Olteanu 2, Cherescu 1, Bese 1. Szöv. kap.: Gheorghe Tadici
Oroszország gólszerzői: Poltorackaja 7, Sipilova 5, Romenszkaja 4, Posztnova 4, Poljenova 4, Karejeva 3, Marennyikova 2, Dmitrijeva 2, Andrjusina 1, Jakovljeva 1, Bliznova 1, Kocsetova 1. Szöv. kap.: Jevgenyij Trefilov
Hétméteresek: 6/8; 7/8