EHF: Dán-orosz döntő lesz

2007. április 22. 18:20 © handball.hu

Az EHF-kupa-döntőben dán-orosz párharc lesz májusban, miután az Ikast idegenben ismét egy góllal tudott győzni az Elda ellen, valamint a Zvezda 5 góllal nyert a Leverkusen ellen az elődöntők visszavágóin.

EHF-kupa-elődöntő, visszavágók
ORSAN Elda Prestigio - Ikast/Bording EH 27-28 (14-15)
Elda, 2100 néző
Vez.: Vitzthum, Choquard (svájciak)

Elda: Ajglová - Rubio 4, Knytlová 3, Box 3, Fraile 4, Dajcman, Soit 11(5), Cserék: Elejaga (kapus), García 1, Amorós, Verdu, Fernández 1
Ikast: Schmidt - Milanovic 8(4), Brödsgaard 3, Fruensgaard 1, Hammerseng 2, Halén 1, Aamodt 4, Cserék: Eriksen (kapus), Blanco 2, Henriksen 1, Hansen, Thorsen 2, Nyberg 4
Kiállítások: 4 perc; 10 perc
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 6-4, 15. p.: 7-5, 20. p.: 8-7, 25. p.: 10-12, félidő: 14-15; 35. p.: 16-15, 40. p.: 17-18, 45. p.: 19-20, 50. p.: 22-23, 55. p.: 24-26

A döntőbe jutott: az Ikast kettős győzelemmel

HK Zvezda Zvenyigorod - TSV Bayer 04 Leverkusen 32-27 (17-17)
Zvenyigorod, 1000 néző
Vez.: Förström, Mitrunen (finnek)

Zvezda: Szpirova, Szajdova (kapusok), Poljenova 8(3), Jakovleva 7, Poltorackaja 6, Sipilova 3, Andrjusina 3, Vjahirjeva 3, Karejeva 2, Romenszkaja, Dmitrjeva, Antipina
Leverkusen: Woltering, Englert (kapusok), Krause 8(1), Loerper 7, Müller 3, Neukamp 3, Seiffert 3(1), Ahlgrimm 2, Byl 1, Glankovicová
Kiállítások: 10 perc (Romenszkaja, Romenszkaja, Karejeva, Vjahirjeva, Sipilova); 8 perc (Loerper, Neukamp, Ahlgrimm, Byl)
Hétméteresek: 3/4 (Poljenova hagyta ki); 2/4 (Loerper és Krause hagyott ki egyet-egyet)

A döntőbe jutott: a Zvezda 53-50-es összesítéssel