Osztrák siker, erősebb első félidővel

2006. december 8. 19:34 © handball.hu

Az A-csoport második körében az előző forduló két vesztes csapata találkozott egymással. Míg a szerbek egy szorosabb végjátékban két góllal kaptak ki a macedónoktól, addig az osztrákok 19 gólos megalázó vereséggel voltak kénytelenek elhagyni a pályát. Éppen ezért mindkét válogatott nem kis bizonyítási vágytól fűtve vágott neki a mai mérkőzésnek.

A meccset az osztrákok kezdték lelkesebben, akik annak ellenére, hogy a szerb kapuban Djeric több ziccert is hárított, Logvin vezetésével az első tíz percben már 7-1-re el is húztak. A szerbek támadásai rendre pontatlanul végződtek, a védőfal pedig nem tudta követni Rotis Nagy és Spiridon összjátékát. A 19. percben, 13-5-nél Kolkovic edzőnő időkérése úgy tűnt, picit felrázta a csapatot, és rányomta bélyegét a következő percekre. A különbség csökkenéséhez azonban nagyban hozzájárult az osztrákok bizonytalankodása is, akik 14-8-ra engedték fel magukra az ellenfelet. Az utolsó percek ismét az osztrákoknak jöttek ki jól, és 17-10-zel fordultak a csapatok a 2. félidőre.

A szünetet követően mindkét csapat idegesen játszott. Több percre volt szükség, míg lenyugodtak a kedélyek, és folytatódhatott az érdemi munka, mely ismét egy erőteljes osztrák rohamot hozott (21-11). Ezután a szerbek támadásban magukra találtak, és Grozdanic és Lekic kiemelkedő teljesítményének köszönhetően 6 gólra sikerült visszazárkózniuk. Innen állandósult is az 5-7 gólos osztrák előny, és az utolsó tíz perc teljesen kiegyenlített küzdelmet hozott. A vége: Ausztria- Szerbia 32- 27; a mérkőzés legjobbjának Gabriela Rotis Nagyot, illetve Sanja Damjanovicot választották.

A győzelemmel az osztrák csapat nagy esélyt adott magának a középdöntőkbe kerüléshez.