Döntetlen után első a Németh-csapat

2005. augusztus 13. 23:28 © handball.hu

A Németh András és Zsiga Gyula vezette magyar nőikézilabda-válogatott 20-20-as döntetlen eredményt ért el Románia ellen a Pannon GSM-kupa befejező napján, és ezzel megnyerte a kupát. A torna legjobb játékosa Mehlmann Ibolya, legjobb kapusa pedig Pálinger Katalin lett.

Pannon GSM-kupa, 3. nap
Magyarország - Románia 20-20 (11-7)
Székesfehérvár, 600 néző
Vez.: San José, Murcia (spanyolok)

Magyarország: Pálinger - Balogh 5, Mehlmann 2(1), Görbicz 1, Borbás 5, Kindl 1, Kenyeres 1. Csere: Sugár (kapus), Hornyák, Ferling 1, Siti, Szűcs 4, Kirsner, Vérten. Szöv. kap.: Németh András
Románia: Tolnai Szabó - Jerebie, Ivan 2, Bradeanu 2, Petrache, Tivadar 1, Maier 5(1). Csere: Gogirla 7(2), Gatzel 1, Nichita 1, Manea, Cartas, Crap. Szöv. kap.: Gheorghe Tadici
Hétméteresek: 1/3 (Mehlmann hagyott ki kettőt); 3/4 (Gogirla hagyta ki)
Kiállítások: 10 perc (Hornyák, Kindl, Siti, Balogh, Szűcs), 4 perc (Petrache, Nichita)

A Pannon GSM-kupa harmadik napján a magyar mérkőzés előtt a 100. válogatottságát ünneplő Siti Esztert virággal köszöntötte Kocsis Erzsébet, egykori válogatott, és Diószeghy Zsolt, az MKSZ kommunikációs igazgatója. A csapatok bemutatása után a himnuszokra álltak fel a csapatok, bár a magyart - ahogyan azt két nappal ezelőtt Székesfehérváron már megszoktuk - ezúttal sem hallhattuk teljes egészében. Úgymond se eleje, se vége. Túl hosszú lenne tán?

A mai mérkőzésen nem lépett pályára a kapus Herr Orsolya és a beállós Gaál Adrienn. Ismét nehezen indult a találkozó, az első román büntetőt az 5. percben Gogirla hagyta ki, az ellenkező oldalon viszont Görbicz góljának örülhetett a szurkolótábor és a közönség. Nem sokkal később csatlakozott Kindl a góllövők közé, aki megszerezte első és egyben utolsó gólját is a mérkőzésen (7. p.: 2-0).

Ekkor már a román Maire is megtalálta a hálót, a 11. percben a magyar csapatból viszont bokasérülést szenvedett Görbicz Anita, aki ezután már nem tudta folytatni a játékot, Ferling jött be a helyére. Nemsokára Borbás két találatával háromgólos előnyt sikerült szerezni (12. p.: 4-1). Kapaszkodtak szomszédaink, azonban Borbás újabb, valamint Kenyeres és Balogh góljaival már 7-3-ra vezettünk a 19. percben.

A 20. percben Mehlmann büntetőt lőhetett, azonban nem találta meg a labda útját a hálóba, maradt az eredmény. Maier és Tivadar ismét feljebb hozta csapatát, de Balogh, Mehlmann és Szűcs góljaival megint nőtt a különbség (26. p.: 10-5). Nichita és Gogirla túljárt Pálinger eszén, de a szép gólpasszokat kapó Borbás újra élt a lehetőséggel, és a 29. percben beállította a félideji 11-7-es eredményt.

A mérkőzés szünetében a jelenlévő EHF-kupa-győztes Cornexi-Alcoa-HSB Holding játékosait ünnepelhette a közönség, akik a Fehérvár Sportjáért kitüntetést vehették át a város vezetőitől.

A második félidő elején Görbicz már Herr és Gaál társaságában ült a pálya szélén. Mehlmann nem hagyta ki a büntetőt, majd Gogirla is bebombázta Sugár kapuját, amelyet Balogh szélsőgólja követett (35. p.: 13-8). Gogirla vitte a hátán a csapatot, érezte, hogy megközelíthető a magyar csapat. Átlövésgólja után egy hetest is bevarrt a kapuba, majd Maier is belőtte negyedik gólját (38. p.: 13-11).

A mieinknek megremegett a keze, Mehlmann ismét büntetőt hibázott, de Szűcs három és Balogh két alkalommal is megtalálta a kapu felé vezető utat. A románok viszont közben frissebben játszottak, a védelmünk és a támadásaink is összeszedetlenek voltak. Az 50. percre Gogirla és Maier góljaival kiegyenlítettek a románok (16-16), majd az 55. percre Bradeanu bombáival ismét egyenlő állást mutatott az eredményjező tábla (18-18).

A ma remek formában játszó Borbás - bár több neki szánt beadást is elhalásztak előle - ismét gólra lelt, majd a mérkőzés végén Ferling is megszerezte első találatát, de a győri átlövő, Gogirla mindkét alkalommal sikeresen kiegyenlített, így a Pannon GSM-kupa utolsó napján a második mérkőzés is döntetlen eredményt hozott (20-20).

Reméljük, hogy Görbicz Anita nem szenvedett komolyabb sérülést, és mielőbbi gyógyulást kívánunk neki.