Kenyeresék járták a szambát Fehérvárott

2005. augusztus 11. 21:10 © handball.hu

A decemberi világbajnokságra készülő magyar nőikézilabda-válogatott lejátszotta első tesztmeccsét, amelyen magabiztosan, 27-22-re diadalmaskodott a világelitet egyre inkább megközelítő brazil csapattal szemben a Pannon GSM-kupa első napján.

Pannon GSM-kupa, 1. nap
Magyarország - Brazília 27-22 (15-12)
Székesfehérvár, 300 néző.
Vezették: San Jose, Murcia (spanyolok)

Magyarország: Sugár - Balogh B. 2, Mehlmann 5 (2), Borbás 1, Siti E., Kindl 3, Kenyeres 5. Cs: Pálinger, Hornyák, Ferling 2 (1), Lovász 1, Szűcs 1, Vérten 3, Görbicz 3, Gaál, Mörtel 1. Szövetségi kapitány: Németh András
Brazília: Santana - Jugnes, Pinheiro 3 (1), Figueiredo 4, Santos 7 (3), Da Rosa 1, Lopez 1. Cs: Oliveira, Mores 2, Silva 2, Costa 1, Rodrigues 1, Diniz. Szövetségi kapitány: Juan Oliver Coronado.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4

A másik mérkőzésen
Románia - Lengyelország 29-19 (15-9)

Ahogy azt Németh András szövetségi kapitány a mérkőzés előtt elárulta, Nagy Krisztina egyensúlyproblémái, Tóth Tímea pedig fáradékonyságra panaszkodva nem csatlakozott az egy hete Móron edzőtáborozó magyar nőikézilabda-válogatotthoz, amely a ma kezdődő Pannon GSM-tornán a brazilokkal csapott össze.

A mérkőzésről ezúttal a ferencvárosi Kirsner Erika és a győri kapus, Herr Orsolya volt a két kimaradó játékos.

Az olimpiai hetedik helyezett brazil válogatott több tagja is spanyol klubcsapatokban edződik és ez meg is látszott a sárga-zöldek játékán: Ferling kihagyott büntetője után a vendégek vezettek egy góllal (5. perc: 1-2). Nem sokáig tartott a brazil fieszta: Kindl és Kenyeres gyorsan válaszolt és ezzel Németh András csapata kiegyenlített (3-3).

Siti Eszter kiállítását használta ki az ellenfél és ismét egy góllal vezetett (14. perc: 5-6). Ezután felváltva estek a gólok, hol a magyarok, hol a brazilok vezettek, néha pedig döntetlent mutatott az eredményjelző. Válogatottunk húzóembere a 16 perc alatt három gólig jutó fehérvári - azaz hazai pályán játszó - Kenyeres Fanni volt. Kettős emberelőnybe kerültünk, amelyből jól jöttünk ki, hiszen három gólra növeltük az előnyünket (21. perc: 10-7). A félidőre - annak ellenére, hogy kettős embehátrányba kerültünk - megtartottuk az előnyünket és Ferling, Kenyeres, valamint a csereként beálló Szűcs góljaival 15-12-es előnnyel vonultunk az öltözőbe.

A hatalmas termetű Silva Santos találatával kezdődött a második játékrész, majd a válogatottba visszatérő Lovász Zsuzsanna hagyott ki ziccert (15-13). A Dániából hazaruccanó Pálinger indította a csereként pályára lépő Vértent, aki szépen értékesítette is a helyzetét. Pálinger távobbra is brillírozott, folyamatosan hárította a brazilok lövéseit.

Görbicz egymás után kétszer is betalált, így az előnyünk már 5 gólosra nőtt (18-13). Lovász hát mögötti flikk-flakkos találatával a 42. percben elkezdődött az gálaelőadás (20-14), majd Görbicz folytatta a sort deréktól eleresztett lövésével (21-15). Az együttesek ezekben a percekben nem szenteltek különösebb figyelmet a védekezésre, egymás után estek a gólok. Az ellenfél ekkor csak hétméteresekkel tudta tartani a lépést (47. perc: 22-16). Többször is eredményes volt a Pálinger-Vérten összjáték (54. perc: 24-18). Két gyors akciógóllal közelebb kerültek a brazilok (25-21). Németh András időt kért, amely eredményesnek bizonyult: Borbás és Mehlmann találatára csak egyszer válaszolt az ellenfél, s így kialakult a 27-22-es végeredmény.