FCM-siker a Győr ellen - kiesett a Rosztov

2016. november 12. 15:01 © handball.hu

Utolsó idegenbeli találkozóját játszotta a Győri ETO a Bajnokok Ligája csoportkörében. A továbbjutás tétje már csak a hazaiakat nyomta ezen a meccsen, akik mindent meg is tettek ezért, és hozták a csatát.

EHF Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 5. forduló
FC Midtjylland
27 (15)
23 (10)
Ikast, IBF Aréna
Játékvezetők: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
Ez a találkozó a továbbjutás szempontjából már csak a hazaiak számáéra volt érdekes, akik mindenképpen pontcsenési szándékkal fogadták a magyar bajnokot. Ennek megfelelően, nagy iramban kezdték a meccset (2-0; 4-1). A 11. percben, Stine Jörgensen harmadik találata után Ambros Martyn időkéréssel igyekezett megállítani a negatív szériát (7-2). A játékosok egy része nehezen találta a helyét a pályán, miközben az ellenfél láthatóan nagyon a feladatára koncentrált (20. perc: 11-4). Tóth Gabi orrát jegelni kellett, Görbicz pedig kétszer is betalált. A nem túl acélos teljesítményt nyújtó Grimsbö helyére Kiss állt be, az ellenfél sorozatban rontott támadásban, a Győr pedig csökkentette háromra is csökkentette a hátrányát, de a szünetre öt lett közte (15-10).

A folytatásra ismét Grimsbövel a kapuban tért vissza a kisalföldi csapat. A dánok továbbra is jól védekeztek, nálunk pedig sajnos kimaradt egy büntető. Broch-ék nem tudtak közelebb férkőzni a vetélytárshoz (45. perc: 22-17). Martín megint időkéréshez folyamodott, ami után Knedliková és Broch is betalált (22-19). Englert nagyszerűen játszott, és elöl sem hibáztak most a fontos momentumoknál a társai (52. perc: 24-19). A hajrá csak közeledett, de a játék képe nem változott. Az FCM szemmel láthatóan sokkal motiváltabb játékot mutatott, így megérdemelten tartott otthon újabb két pontot, s ezzel vetett véget a győri ETO veretlenségi sorozatának. Végeredmény: 27-23.

Az FC Midtjylland ezzel a sikerrel biztosította a továbbjutó helyet a C-csoportban, ahonnan így a Rosztov-Don búcsúzik a jövő hétvégén.