Fantasztikus Kohász!

2016. május 6. 17:55 © handball.hu

Padlóra küldte a Metzingen csapatát a Dunaújvárosi Kohász az EHF-kupa-döntő második mérkőzésén, így egy nagyon nehéz sorozat után megérkezett a csúcsra és kupagyőztes lett.

Veszprém, Veszprém Aréna, 4000 néző
Játékvezetők: Viktorija Kijauskaite, Aušra Žalienė (litvánok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Nyögvenyelősen indult az EHF-kupa-döntő második mérkőzése. Az első gólt Triscsuk szerezte, majd felváltva estek a találatok mindkét oldalon. Aztán Bulath talált be Stockhorst kapujába, amivel már kettővel vezetett a Kohász (7. perc: 5-3). A németek azonban gyorsan kiegyenlítettek, sőt, a bombaformában játszó Løseth meg is fordította az állást (12. perc: 6-7).

A Szalai-Triscsuk-Kovács Anna-Azari négyes segítségével berobbant a Kohász, és elhúzott 11-7-re, és Konkoly Csaba időkérése sem segített a Metzingennek, az első félidőben ugyanis végig négy-öt gólos maradt a „hazaiak” előnye. A szünetben 18-14-et mutatott az eredményjelző, Triscsuk pedig már kilenc gólt jegyzett.

A második félidőt Triscsuk hetese nyitotta, majd Zapf még négyre csökkentette csapata hátrányát. A folytatásban – igaz, nagyon lassan, de – egyre távolabb került ellenfelétől a Kohász a láthatóan nagyon fáradt Metzingen ellen.

Azari a jobbszélen nagyon bátor volt, és amikor lehetősége adódott, kihasználta a helyzeteit. Az 54. percben már kilenc – összesítésben hét – volt az Újváros előnye (27-18), majd Weigel állította be a végeredményt: 29-21.