Az Esbjerg nyerte a szuperrangadót

2016. március 6. 16:53 © handball.hu

Idegenben is meg tudta verni a Team Esbjerg az FC Midtjylland együttesét a dán bajnokságot, és ezzel szinte biztosan meg is nyerte a bajnoki alapszakaszt. A rájátszást érő helyekért viszont a vártnál nagyobb harc alakult ki.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
Ami már a szezon megkezdése előtt sejthető volt, az az alapszakasz felére le is tisztult: ugyanaz a két csapat végez az első két helyen, amelyek tavaly. Mivel a rájátszási rendszer az alapszakasz győztesének csak minimális előnyt biztosít a másodikkal szemben, így a Team Esbjerg és a címvédő FC Midtjylland versengése csekély figyelmet vonzott, a bajnoki cím úgyis a rájátszásban fog eldőlni. Az alapszakasznak annyi jelentősége van, hogy aki ezt megnyeri, az a rájátszás eredményétől függetlenül biztosan nevezhet a Bajnokok Ligájába, legalább a selejtezőben részt vehetnek akkor is, ha a rájátszásban azután gyengén szerepelnek. De látva, hogy a Team Esbjerg az idei évben is mennyire a bajnokság alá rendelt minden mást, ennek is kisebb a jelentősége.

Persze Ikastban játszani az FCM ellen, annak mindig súlya van, így a szombati rangadóra mindenki nagyon készült. Az első félidő nagy részében kiegyenlített küzdelem zajlott, majd a huszadik perc környékén a vendégek négygólos előnybe tudtak kerülni (10-14), amit aztán a második félidő elején Trine Østergaard két góljával a hazaiak le is dolgoztak (16-16). Ezután ismét kiegyenlített, kevés gólt hozó játék zajlott egészen a végjátékig, az utolsó percekre 23-23-as állással fordultak a csapatok. A döntés egészen a legvégére maradt, egy perccel a vége előtt Laura van der Heijden góljával 1 góllal vezetett a Team Esbjerg. A mérkőzés vége elképesztő hajrát hozott, az utolsó húsz másodpercben három gól is esett, a gyors ütésváltásból a vendégek jöttek ki jobban, és végül két góllal megnyerték a találkozót.

Ezzel a Team Esbjerg két fordulóval a vége előtt két pont előnnyel áll az első helyen. Mivel az FCM-et oda-vissza verték, pontegyenlőség esetén is ők a nyertesek, így elég a következő fordulóban hazai pályán megverniük az utolsó előtti helyen álló Ringkøbing együttesét, hogy biztosan ők nyerjék az alapszakaszt. Az viszont már matematikailag is biztosított, hogy ez a két csapat végezzen az első két helyen (a harmadik helyen álló Team Tvis Holstebro hátránya öt pont), így ők már biztos résztvevői a bajnoki elődöntőknek. A másik két elődöntős helyért majd az alapszakasz 3-6. helyezettjei küzdhetnek meg. Bár sokáig itt is biztosnak tűnt a szereplők névsora, tavasszal a Silkeborg és az ősszel meglepően gyengén szereplő København csapatai óriási hajrát vágtak ki (a fővárosiak megverték a Tvist és a Randerst is). A København aztán belefutott egy váratlan vereségbe Aarhusban, és ezáltal lényegébe kiszálltak a versengésből, a Silkbeborgnak viszont jók az esélyei a negyeddöntők elérésére. A Randers, a Tvis és a Viborg már biztosan bekerül a rájátszásba, tehát már csak egy hely kiadó.