FTC: a harmadik hely már biztos

2016. február 27. 14:16 © handball.hu

Utolsó BL-középdöntős mérkőzésén a Nagybánya együttesét fogadta a Ferencváros. A zöld-fehérek végig vezetve, tudatos játékkal tudtak nyerni, s a csoport harmadik továbbjutó helye már biztos így.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 6. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
21 (14)
HCM Baia Mare
18 (7)
Budapest, Syma Sport- és Rendezvényközpont
Játékvezetők: Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen (dánok)
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 6 perc

Pena és Zácsik két-két átlövés-találatával kezdődött a meccs, ahol alig öt perc után már időkérésre kényszerült a vendég csapat (4-1). Szikora biztos pont volt a kapuban. Pineau akcióból és büntetőből is betalált, s a románok a 12. percre 5-4-re zárkóztak, majd már az egyenlítésért támadhattak. Zácsik azonban folytatta a sort (15. perc: 8-5). Emberelőnyben támadva belemenést, majd lépéshibát produkált a Nagybánya, a Fradi pedig gólt szerzett ezalatt. Tovább nőtt a fór (25. perc: 12-6), s jöhetett is Rosca tréner második időkérése. A hazaiak tovább gyűjtögették a kétperces kiállításokat, voltak kettős létszámhátrányban is, de így is 14-7-re hozták az első félidőt.

A szünet után lecserélték a románok Ungureanut. Szucsánszki megkapta a második kiállítását. A Nagybánya a 37. percben szerezte a játékrészben az első találatát, azt is hetesből, ezután viszont belelendült, Do Nascimento megtáltosodása a többieknek is új lendületet adott, s szorosabbá alakult az állás (16-12). Az FTC türelemmel ment bele a helyzetekbe, nem vesztette el a fejét (47. perc: 19-13). A románok sorra váltogatták a védekezési taktikát. 20-16-nál, az 55. percben büntetőt harcolt ki az ellenfél, mely Do Nascimento nyolcadik gólját jelentette. A szűkebb végjáték Szikorának köszönhetően sem lett veszélyes. Két perccel a vége előtt hárommal ment a Ferencváros. A román támadás belemenést hozott, majd Pena lőtt hatalmas kapufát. Abbingh lövését Szikora védte, s így 21-18-ra a magyar csapat nyerte a találkozót.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria így a legrosszabb esetben is a csoport harmadik helyéről jut tovább a BL negyeddöntőjébe. Ha a Fleury vasárnap ponto(ka)t tudna szerezni a Larvikkal szemben, akkor a második helyen várhatná a folytatást.