A THC nyerte a csúcsrangadót

2016. január 31. 8:37 © handball.hu

Rosszul kezdte 2016-ot a Thüringer HC, és úgy utazott Lipcsébe, hogy ha ott is kikap, bajba kerülhet, de Herbert Müller ezúttal is meg tudta lepni a hazaiakat, és hiába a telt ház, a HCL nem tudta megverni a címvédőt.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc
A karácsonyi szünet után elég döcögősen indult az új esztendő a Thüringer HC számára. A Bajnokok Ligájában vereségekkel indítottak, és a bajnokságban is küszködtek. Csak a legvégén tudták megverni az utolsó helyen tanyázó Füchse Berlint, majd hazai pályán tulajdonképpen esélytelennek bizonyultak az idén inkább csak középcsapatnak nevezhető Buxtehude ellen. Mivel a HC Leipzig hozta a rangadókat és a kötelezőket is, nagy önbizalommal készülhettek a címvédő elleni mérkőzésre.

Már csak azért is, mert az üldözők szépen körbeverték egymást, a TuS Metzingen legyőzte a Bietigheim együttesét, így senki nem tudott igazán tapadni a két élcsapatra. A Bietigheim egyébként is a várakozások alatt szerepel, nem tudtak nyerni Konkoly Csaba együttese ellen, majd az alsóházi Bad Wildungen ellen is éppen csak nyertek, egyetlen góllal. A hírek szerint belső feszültségek nehezítik a csapat munkáját, ami cseppet sem meglepő ott, ahol Maura Visser és Susann Müller azonos csapatban szerepel. A két vezér mögött ráadásul kialakult egy holland és egy német tábor (a csapatnak öt holland és nyolc német játékosa van). A liga jelenleg legerősebb keretével az ötödik helyen állnak féltávnál, ami nem túl dicsőséges teljesítmény. Mivel a kupa négyes döntőjébe se kerültek be, még az se látszik biztosnak, hogy az EHF-kupában elindulhatnak jövőre (Németország a következő évben a BL-ben egy, az EHF-kupában pedig három csapatot indíthat).

A csúcsrangadót Lipcsében óriási érdeklődés övezte, több, mint háromezer jegyet eladtak elővételben. A találkozó úgy is kezdődött, ahogy a hazaiak szerették volna: a Thüringer HC nyitott védekezését a Lipcse könnyedén játszotta át, és nyolc percnyi játék után 5-0 állt az eredményjelzőn.

Ekkor Herbert Müller több változtatást is végrehajtott. A csapata visszaállt hatos falra, ami már sokkal stabilabbnak bizonyult. Támadásban pedig majdnem végig hét mezőnyjátékossal játszottak, az irányító Kerstin Wohlbold viselte a kapusmezt. Még az általuk korábban látottakhoz képest is felgyorsították így a játékot, a magas és erős, de kevésbé dinamikus lipcsei fal számára főként a gyorslábú Iveta Luzumová levédekezése jelentett megoldhatatlan feladatot. A szünetbeli 13-11-es állás már teljesen nyitott második félidőt ígért.

Akármit is talált ki Norman Rentsch a szünetben, az nem jött be. Bár a második félidőt Karolina Kudłacz-Gloc góljával ők kezdték, ezután a Thüringer HC Huber három és Luzumová két góljával öt perc alatt megfordította az állást (14-16). A hazaiak edzője ekkor időt kért, de ezzel csak azt érte el, hogy rendeződött csapata játéka, a mérkőzés menetét visszafordítani már nem tudták. A THC hétemberes, villámgyorsan felépített támadásaival szemben a statikus lipcsei védekezés tehetetlen volt, és ugyan több gólt is szereztek üres kapura, de korántsem annyit, hogy azzal taktikai váltásra tudták volna kényszeríteni Herbert Müllert. Luzumová lábbal jobb volt, mint bárki a hazaiak közül, végül tíz találatot szerzett.

Elhúzni azonban nem tudott a címvédő, sőt, két és fél perccel a vége előtt Anne Hubinger góljával felcsillant a remény a hazaiak előtt (30-31). Ezután azonban már csak a vendégcsapat szerzett gólt a találkozón, és végül 30-34-re meg is nyerték a mérkőzést.

Ezzel továbbra is a Lipcse vezeti a tabellát, de csak azért, mert a nemzetközi meccseik miatt egy találkozót már előre lejátszottak, 23 pontjuk van, míg az egy meccsel kevesebbet játszó Thüringer HC-nek 21. A Metzingen 2, az Oldenburg és a Bietigheim 3-3 ponttal van lemaradva, azaz a bajnokság felénél senki nem érezheti magát biztonságban.