2
1
1
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc
A mérkőzés első szakaszára rányomta a bélyegét a világbajnokság és az éppencsak befejeződött karácsony, mindkét csapat gyenge támadójátékkal lépett fel. Az FCM egyáltalán nem tudott felállt fal ellen gólt szerezni, és a Viborg is nagyon alacsony hatékonysággal támadott. Eltelt húsz perc a találkozóból, és 6-6 állt az eredményjelzőn, ráadásul az FC Midtjylland góljai javarészt lerohanásokból estek. A Viborg feljebb tolt védekezésével Helle Thomsen játékosai nem tudtak mit kezdeni, nem tudtak helyzetbe kerülni, az átlövéseket pedig vagy lesáncolta középen Rikke Skov és Kirsten Balle, vagy kivédte Rikke Poulsen.

A félidő utolsó tíz percére nagyot változott a játék képe. A Vibog két átlövője megrázta magát, sorozatban lőtték a gólokat, és adták a gólpasszokat, különösen Rikke Skov ellen nem találta az FCM az ellenszert. A zöldek balátlövője átlövésből és betörésből is betalált, ha pedig rá kiléptek, Balle-t játszotta meg beállóban. Mivel a Viborg sikeresen támadott, nem adott esélyt az ellenfélnek lerohanásokra, így kevés gólt is kaptak, a szünetben már három góllal vezettek.

A pihenő megtörte a VHK lendületét. Ráadásul, bár Skov már 35 éves, és várható volt, hogy nem lesz képes magas színvonalon végigjátszani a mérkőzést, Allan Heine nem őt, hanem Balle-t cserélte le védekezésből. Vélhetően inkább a beállós támadójátékával volt elégedetlen, és a helyére beálló Sille Thomsen valamivel jobban is teljesített nála, de védekezésben az őt váltó Siri Seglem nem találta az összhangot Skov-val, és túl sok gólt kaptak, hamar ki is egyenlített az FCM (15-15).

Ezután ismét Skov percei következtek, egyértelmű vezére lett csapatának, gólokat szerzett átlövésből, és a védekezésük is feljavult. Pálos-Bognár gyors egymásutánban lőtt két góljával előnyt szerzett a Viborg, sőt, a végjátékra háromgólos vezetéssel fordultak (25-22).
Skov-nak azonban egy szerencsés gólja után (a sáncról a kezébe pattant vissza a labda, amit immár akadálytalanul lőtt a hálóba) begörcsölt a lába, és bár ezt kezelték, már nem tudott újra felpörögni. Nélküle pedig a Viborg már nem találta a játékát, a hátralévő időszakban nem szereztek gólt, és hármat is kaptak, így 25-25-re végződött a rendes játékidő.

A hosszabbításban a Viborg újra az alapcsapattal játszott. A védekezésük hatékony is volt, bár egyszer-kétszer hibáztak, de a tíz perc alatt kapott három gól nem sok. Ellenben ők mindössze egyszer találtak be az FCM kapujába, az utolsó percben, ki más, Skov volt eredményes. De ekkor már kevesebb, mint egy perc volt hátra, és két góllal vezetett az FCM, amit meg is őriztek a lefújásig, így hozzájuk került a kupa.