Edzőmeccseltünk az ukránokkal

2015. november 27. 15:33 © handball.hu

A hétfő óta együtt készülő magyar válogatott Ukrajna csapatával mérkőzött meg a jövő héten kezdődő világbajnokságra való bemelegítés jegyében. A találkozó izgalmakat nem, de Görbicz Anita 1000. válogatottbeli gólját meghozta.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc
A mérkőzést megelőzően köszöntötték Kovacsics Anikót a 75., míg Bulath Anitát a 100. válogatottsága alkalmából.

Kiss Nyikolajenko első hetesét rögtön kifogta, de a negyedik perc végén - ugyan akcióból - pont ő talált be (3-1). A nyolcadik perc elején már 6-1-re vezettünk, mikor az ellenfél időt kért, és kapust cserélt. Tíz perc után már elkezdte váltogatni az embereit Németh András, s Planéta azonnal góllal köszönt be. A játékrész közepére már tízgólos különbséget jegyeztünk (14-4). A kapitányunk sort cserélt, Görbicz is bevetésre indult. A 23. percben hálóőrt is cseréltünk, Bíró vette át Kiss helyét a (18-6). Az ukránok a hajrában kettős emberhátrányba is kerültek. Görbicz pedig már csak egyetlen találatra volt az ezredik válogatottbeli góljától. Bíró egyelőre nem mutatta meg valódi tudását, Nyikolajenko könnyen vette be a kapunkat. Félidőben: 21-9.

A 34. perc határán Szamoránsky a 13. gólszerzőnek iratkozott fel a listára, miközben a túloldalon négy volt ez a szám, a mi listánk csak tovább bővült. Ahogy nőtt a két csapat közötti pontkülönbség, úgy lett még a kezdetihez képest is egyre inkább edzés-szagú az összecsapás. Nyikolajenko három büntetőből már a másodikat hagyta ki (45. perc: 29-14). Zorja Janurikon is többször kifogott, de ahogy mondani szokás, ennél nagyobb örömet nem kívánhattunk keleti szomszédunknak (50. perc: 30-17). A magyar csapat 33. gólja Görbicz 1000. válogatottbeli találata volt a 205. nemzeti színben játszott mérkőzésén. A hátralévő kis idő is az igazi örömjátékot hozta. Végeredmény: 37-19.