Négyes holtverseny

2015. november 24. 7:38 © handball.hu

A válogatott szünet előtt semmi nem dőlt el a Bundesligában, a tabella első négy helyén álló csapatok azonos eredménnyel várják a folytatást. A rekordbajnok a kiesés elől menekül, a leginkább Berlinben bánhatják, hogy öt hétre leáll a bajnokság.

Julia Wenzl megsérült Fotó: vfl-oldenburg-handball.de
Julia Wenzl megsérült
Fotó: vfl-oldenburg-handball.de
A BBM Bietigheim együttese lépéselőnyt szerzett a többi versenytárshoz képest azzal, hogy győzni tudott október végén Lipcsében. A bajnoki címért még versenyben lévő öt csapat azóta minden mérkőzését megnyerte, ez alól két találkozó volt kivétel.

Ironikus módon mindkét esetben a (nyugat-)német rekordbajnok Bayer Leverkusen rabolt pontot az élmenőktől. Ez azért igazán érdekes, mert amúgy a Tündérek (Elfen) becenévre hallgató csapat csak az akkor még utolsó helyen álló Füchse Berlint tudta megverni, és még a középcsapatoktól is sima vereségeket szenvedtek hazai pályán is, így a kiesés szélére csúsztak.

Szerencsés időpontban utaztak viszont Oldenburgba, közvetlenül azután, hogy az északiak balátlövője, Caroline Müller, keresztszalag-szakadás miatt kiesett a szezon hátralévő részére. Az Oldenburg a mérkőzés első félidejében teljesen szétesett csapat benyomását keltette, és az amúgy esélytelennek számító Leverkusen a félidőben 7-22-re vezetett. A hazaiak a második félidőre összeszedték magukat, de a 15 gólos hátrányt behozni már nem tudták, és 24-29 arányú vereséget szenvedtek. Az itt elvesztett két pont hiányzik most pont az Oldenburgnak, ennyivel vannak lemaradva a listavezetőktől. Ráadásul első számú irányítójuk, Julia Wenzl hátsó keresztszalagja is részlegesen beszakadt, ő előreláthatólag január végéig nem játszhat, így a csapat valószínűleg végképp kiszállt a bajnoki címért folytatott harcból.

Maradtak négyen, akik közül a Bietigheimnek egy pont előnye volt a riválisokkal szemben. Azonban a téli szünet előtti utolsó találkozón ők sem bírtak a Leverkusennel. A 26-26-os döntetlennel a gyógyszergyáriaknak már öt pontjuk van, amivel kissé eltávolodtak a kiesőzónától, a Bietigheim pedig elvesztette a többiekkel szemben az előnyét. Így most rajtuk kívül a címvédő Thüringer HC, a HC Leipzig, és Konkoly Csaba együttese, a TuS Metzingen is egyaránt hat győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel, 13 ponttal áll a tabella első négy helyén. Éles küzdelem várható tavaszra, a Bundesligában nincs rájátszás, és azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol. Igaz, még nagyon sok van hátra, a bajnokság 26 fordulóból áll, amiből még csak nyolc ment le, még 18 mérkőzés áll a csapatok előtt.

A már említett fővárosiaknak duplán fájhat a fejük. A sokáig pont nélkül az utolsó helyen álló Füchse a három utolsó mérkőzését megnyerte, és így, hat ponttal, kissé megnyugodhattak. A lendületüket most megtöri a téli szünet, ráadásul kezdőkapusuk, Julia Plöger, keresztszalagja elszakadt. Így a keretben csak egy kapus, a nem túl magasan jegyzett Juliane Hedermann maradt, aki ráadásul szintén sérült.

A bajnokságban a vb miatt öt hét szünet jön, a következő fordulót december 30-án rendezik.