Irány a világbajnokság!

2015. június 13. 13:20 © handball.hu

A magyar válogatott Győrben lépett pályára, ahol a múlt heti, tizenhárom gólos ausztriai győzelem után a vb-selejtező visszavágójára került sor. Csapatunk ezúttal még komolyabb, tizenhét gólos sikerrel zárta a selejtezőt, s jutott ki a dániai vb-re.

Világbajnoki selejtező, visszavágó
41 (17)
Ausztria
24 (10)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Guro Röen (norvégok)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 6 perc

A mérkőzést megelőzően hivatalosan elbúcsúztatták a válogatottól Ferling Bernadettet és Vérten Orsolyát.

Az első hetesünket Blazek kifogta, így három percet kellett várni az első hazai találat megszületésére. Ezután felpörögtek az események, s a hetedik percben, Bulathnak és Tomorinak köszönhetően már 4-1-re vezettünk. Erdősi triplája után, a tizedik percre már nagyon simának tűnt a meccs kimenetele (7-1). Az osztrák időkérés előtt és után is Engel volt eredményes, és 9-3-nál emberhátrányból szépíthetett volna csapata, de Bíró két, biztosnak tűnő ziccert is hárított (15. perc: 11-3). Az osztrákok ismét bevetették a plusz mezőnyjátékos-taktikát, ám ezúttal is bosszúságot is rejtett ez magában (21. perc: 14-7). Ezután szinte teljes sorcsere jött a válogatottunknál. A hibák ellenére is magabiztosan haladtak előre lányaink, akik hétgólos előnnyel zárták az első játékrészt (17-10).

A forduló után megtáltosodott az ellenfél, aki bő öt perc alatt négyszer vette be kapunkat (19-14). A 40. percig bírta Németh András nézni csapata tehetetlenségét, s ekkor időt kért (21-16). A következő emberelőnyünket kiválóan használtuk ki (43. perc: 24-16). A 46. percben már tízgólosra dagadt a különbség (28-18), és lassan nem maradt olyan játékos, akinek a neve ne került volna fel a góllövőlistára. A végére ráadásul ki is engedett az ellenfél, akinél már csak Engel és Grausenburger tartotta a frontot. Végeredmény: 41-24.

A mérkőzés legjobbjai: Hornyák Dóra és Romana Grausenburger

A magyar válogatott 74-44-es összesítéssel jutott ki a decemberi dániai világbajnokságra.

Az első mérkőzésen:

Ausztria - Magyarország 20-33 (11-19)
2015. június 5., Stockerau
Játékvezetők: Diana Carmen-Florescu, Anamaria Stoia (románok)

A párharc győztese vehet részt a 2015. december 5-20. között Dániában sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.