Angyali siker az Olympia ellen

2015. március 15. 17:38 © handball.hu

Az idei EHF-kupa-sorozatban is résztvevő angol bajnok Olympia HC volt az ellenfele a London Angels csapatának a Super 8 angol bajnokságban. A meccs favoritjának számító ellenfelet azonban egy góllal legyőzték az Angyalok.

Piros lap: Csombor (3x2 perc)

Az angol bajnokság 5. fordulójában az Olympia 19-10-re kiütötte a London Angels csapatát, ezért ez a mérkőzés nagyon fontos volt a London Angels számára.

Az első félidőt nem kezdte jól a magyar csapat, ám a kitűzött cél a lányok szeme előtt lebegett: revansot venni a novemberi csúfos vereségért. A félidő közepére felhozták magukat az angyalok, és 11-11-re hozták az első játékrészt. A folytatásban aztán szinte végig a magyar lányoknál volt az előny, és az utolsó percben hármas emberelőnyből sem tudott fordítani az Olympia, így a mérkőzés a kiválóan küzdő London Angels-é lett. A végeredmény: 17-16.

Szántó Andrea vezetőedző: "Nagyon örülök a győzelemnek, sikerült a bajnokot megvernünk, vissza tudtunk vágni a tavalyi fiaskó miatt. Egy nagyon húzós, harcos mérkőzés volt, mindegyik csapat nagyon akart győzni. Készültünk rájuk hétközben, a lányok most maradéktalanul betartották a taktikai utasításaimat, csapatként tudtunk játszani. A védekezésünk is nagyon egyben volt, úgyhogy megérdemelten nyertünk. Az utolsó öt perc drámai küzdelem volt, mert a végére ugye csak hárman maradtunk. De szerencsére volt két gól előnyünk, amiből ugyan egyet lefaragott az Olympia, de végre okosan tudtunk játszani és ez meghozta az eredményét."