A Metzet is verte a Győri ETO

2015. február 14. 17:00 © handball.hu

A BL-középdöntők során eddig egyedül a Metz csapatával nem találkozott idén az ETO. Ezúttal hazai pályán fogadta a francia együttest, és az ellene aratott győzelemnek köszönhetően pozitív statisztikával zárták a győriek a középdöntős "odavágók" sorát.

Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)
Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 8 perc

Egyenlő ellenfelekként küzdve teltek a meccs első percei, ahol az első győri hetes kimaradt, de a másodikat szerencsére Korsós belőtte. Az első szakasz kiegyenlített küzdelmei után a Győr jó ritmusban váltott, és ezzel hamarjában tett szert számottevő előnyre (14. perc: 8-4). A francia időkérés után a csapat hátránya a felére csökkent, de ez annak okán fordulhatott elő, hogy a hazaiak támadójátéka igencsak akadozott. A hosszú itthoni gólcsendet Löke törte meg, pont, amikor már csak egy hajszálnyi volt a különbség. Úgy látszott, a középdöntő első két találkozójából egyelőre még nem sikerült stabilan építkeznie a zöld-fehéreknek, és továbbra is maradtak a hosszú, üres, gól nélküli periódusok. Ezúttal a gyengébb rivális miatt ebből komolyabb gond nem keletkezett, a túllendülés után ugyanott folytatódott minden, amerre a házigazda addig is tartott. Félidőben:15-11.

Ana Grosban győri szempontból túlságosan is élt a bizonyítási vágy egykori alakulata iránt: a 38. percben már a kilencedik találatát szerezte (19-16). A 39. percben Grimsbö állt be a kapuba Herr helyett, Gros büntetőjéhez, de ő sem járt sok sikerrel. Mendy gólja után Ambros Martínnak volt bőven oka tanácsot adni (41. perc: 19-18). A végtelennek tűnő, üres hazai helyzetek sorát Kovacsics szakította meg, amire Müller erősített rá (44. perc: 21-18). Alig kevesebb, mint tíz perccel a vége előtt Grimsbö akcióban is helyet kapott. Az ETO a hajrában sem szusszanhatott, sőt. Az 55. percben már csak kettő volt közte (27-25). Az emberelőny a címvédőt segítette, aki élni is tudott vele. Grimsbö hetest hárított ezalatt, Müller pedig gólt szerzett. A hátralévő időt nagyon jól használták ki a Rába-partiak, akik így a végén újabb két pontnak örülhettek. Végeredmény: 31-27.