Ismét angyali siker

2015. február 1. 19:38 © handball.hu

Ugyan minimális különbséggel, de győzött és újabb pontokat zsebelt be az immár Szántó Andrea irányította London Angels a Super 8 angol bajnokság 9. fordulójában.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
A mérkőzés előtt, a hét elején Kondor Gábor lemondott a London Angels HC első csapatának szakmai irányításáról. Az első csapat edzője az a Szántó Andrea lett, aki eddig is ott volt a csapat mellett, de csak mint másodedző, viszont mostantól már teljesen egyedül irányítja az angyalok első csapatát.

Magyar lányaink is megkezdték az angol élvonalban a 2015-ös szereplésüket. Az első mérkőzésre idegenben került sor, méghozzá ahhoz a Ruislip csapatához látogattak, akit tavaly hazai pályán magabiztosan, 11 góllal vertek.

A London Angels-nek a kezdés nem az erőssége, hiszen a hazaiak szereztek ismét vezetést, amit még sikerült kiegyenlíteni, de aztán a hazai Ruislip csapata 4-2-re elhúzott. Szántó Andrea, aki elöször ült teljes kinevezésben a kispadon edzőként, egy időkérés alkalmával felrázta a lányokat, akik meg is fordították a találkozót 4-5-re. Ekkor az ellenfél is időt kért, bár úgy látszott, hiába, hiszen a félidő végére az Angels már 4 góllal is vezetett, de a hajrá mégis a hazaiaknak sikerült jobban, így 7-9-el vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidőre az álmos ébresztő után az Angyalok reagáltak jobban, és 12-9-nél úgy tűnt, nem lehet gond. Ám a félidő közepén egy 5-7 perces ciklusban az emberhátrányok és a kapkodás miatt a hazaiak kiegyenlítettek, sőt, át is vették a vezetést. Mint később kiderült, a mérkőzésen utoljára (13-12). A hajrában már igencsak az idegek harca volt, hiszen az Angels ismét megfordította a maga javára a találkozót (13-14). Az utolsó két percben a hazaiknak még volt idejük kiegyenlíteni, ám a végső döfést mégis az angyalok vitték be és egy góllal, de sikerült nyerniük: 14-15.

Szántó Andrea: „Sajnos elég kevés edzéssel indultunk a mérkőzésnek, viszont mindenki a rendelkezésünkre állt. Végig szoros meccs volt, habár az első félidő közepe táján 4-5 góllal el tudtunk menni. Akkor, ott úgy gondoltam, hogy meglesz ez a mérkőzés, de sajnos a második félidő közepén volt egy 5 perces kihagyásunk, és ott kihagytunk ziccereket, eladtunk labdákat és ezáltal feljött az ellenfél. Innentől a végéig már szoros volt a mérkőzés, de a lányok akaratból jelesre vizsgáztak, mert kiharcolták az egygólos győzelmet. Gratulálok nekik.”