Hosszú idő után kapott ki az ETO

2015. február 1. 18:42 © handball.hu

Százszázalékos őszi mutató után jócskán meggyöngülve, átalakulva várta a Győr a BL középdöntő-körét, ahol elsőként a Larvikot fogadta vasárnap este, odahaza. Egy sok hibával tűzdelt találkozón maradt végül egyetlen góllal alul a címvédő.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 1. forduló
25 (11)
Larvik HK
26 (14)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Shlomo Cohen, Yoram Peretz (izraeliek)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 12 perc
Nora Mörk hetesével kezdődött a meccs, de Kovacsics két gyors akciógóljával máris átvette a házigazda a vezetést. Kovacsics igencsak vezér-szerepben tündökölt, hét perc alatt már négyet jegyzett (5-3). Egy kis figyelmetlenség, és két norvég labdaszerzés elég volt ahhoz, hogy ismét nulláról folytatódjon a csata. A félidő közepére már a Győr volt kétgólos hátrányban (7-9), ekkor Ambros Martín időt kért, ezután együttese megnyitotta a védelmét. Kovacsiccsal a túloldalról Riegelhuth indított harcot a gólkirálynői címért (21. perc: 9-10). Löke, majd Müller szorult ápolásra, utóbbi le is vonult a pályáról. A rontott támadások miatt a különbség csak nőtt, miközben kapusposzton a bravúrok is hiányoztak. Félidőben: 11-14.

Öt percnyi játékkal egy találatra olvasztotta hátrányát az ETO (15-16), ezzel megint nyitottá vált minden. Alapvetően a Larvik támadójátéka sokkal határozottabb képet mutatott, magas hőfokon játszottak Riegelhuthék, és minden labdáért az utolsókig harcoltak. Emiatt egyelőre nem akart billenni a mérleg nyelve. Löke és Bódi góljai után újfent a hazaiak örülhettek (43. perc: 21-21), ráadásul fél percre kettős előnyhöz is jutottak. Kovacsics kilencedik találatával hosszú idő után vezetett a Győr, ekkor norvég időkérés jött (46. perc: 22-21). Aguilar először gólt szerzett, majd büntetőt küzdött ki, amit Kovacsics értékesített. Azt azonban senki sem gondolta volna, hogy ez lesz a vendéglátó utolsó találata ezen a mérkőzésen (25-23). Wojtas lett a Larvik mentsvára, aki egymaga szerezte csapata utolsó három gólját, s ezzel megnyerte neki ezt a nagyon fontos mérkőzést. Végeredmény: 25-26.