Az ötödiket is behúzták a győriek

2014. november 16. 17:40 © handball.hu

A BL ötödik csoportfordulójában az RK Lokomotiva vendégeként lépett pályára a Győri ETO, s őrizte meg veretlenségét.

Zágráb, Sportcsarnok
Játékvezetők: Javier Alvarez Mata, Yon Bustamante Lopez (spanyolok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc
Szépen tartotta magát a Lokomotiva: a mérkőzés elejétől kezdve gyors visszafutásokkal igyekeztek a címvédő akcióit akadályozni, így a győriek nem tudtak meglépni (12. perc: 3-3). Az időkérés után némiképp felpörögtek az események, aminek csak horvát oldalon nem lehetett örülni (16. perc: 3-7). Amorim bokája ápolásra szorult, de szerencsére párperces pihenő után vissza tudott térni a pályára. Grubisic bravúrjai sem könnyítették meg a hazaiak helyzetét, s egyre mélyebb lett a gödör (21. perc: 3-9). Havic távoli átlövésgólja törte meg csapata végtelen hosszúságúnak tűnő gólcsendjét (53. perc: 4-10). Az első játékrészt hatgólos előnnyel hozta az ETO (7-13).

A második játékrész is hasonlóképpen nehézkesen indult, a csapatok hibát hibára halmoztak (39. perc: 8-14). Itt aztán Kovacsics vezetésével egy villámszériát produkáltak a vendégek, és 9-17-nél már a házigazda kért időt. A látottak alapján nem nagyon kellett már az újabb két pont sorsa miatt izgulni (48. perc: 11-20). 12-22-nél állt be a kétszámjegyű különbség, és még volt hátra nyolc perc. A csoport kieső helyén lévő együttes akkor sem tudott megújulni, mikor már minden mindegy-alapon játszhatott volna. A győriek nem túl acélos játékkal is leiskolázták ellenfelüket, s szerezték meg az ötödik csoportgyőzelmet. Végeredmény: 15-26.