London Angels: vereség a bajnok ellen

2014. november 9. 13:50 © handball.hu

Pályafutásának legkiemelkedőbb mérkőzése várt a London Angels HC csapatára a Super 8 angol bajnokság 5. fordulójában. A magyar lányok az angol bajnok Olympia HC ellen léptek pályára.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

A mérkőzés előtt az volt a kérdés, hogy vajon az Angels meg tud-e maradni a tabella élén. A szurkolók százával gyülekeztek a csarnok előtt, és amikor a kezdősípszó után bevonult a B-közép, akkor beleremegett a Barking Sporthouse aréna fala.

A London Angels kissé álmosan kezdte a találkozót, és az ellenfél kapusa rendre találkozott a labdával. 6-2-es Olympia-vezetésnél Kondor Gábor időkérése kissé felrázta a lányokat és összeszedettebben játszottak, és a félidő végére fel is zárkóztak két gólra (8-6). A félidő utolsó momentuma ismét Mezei nevéhez fűzödött, aki egy időntúli hétmétérest is hárított.

A találkozón nagyon kevés gól született, pontosan azért, mert míg az egyik kapuban a cseh kapus Mlcochová, addig nálunk Mezei fogta a támadók lövéseit.

A második félidő elején ugyanúgy folytatódott a küzdelem, mint az elsőben: kőkemény harc folyt a pályán. Az ellenfél védelmén még Fodor Áginak is nehéz volt átvergődnie magát, aki gyakran két-három védőt cipelt a hátán. A két-három gólos különbség aztán a 45. percre már négyre nőtt, és ismét a magyarok edzője próbálta rendezni a sorokat. Az időkérésből aztán az Olympia csapata jött ki jobban, mert utána három perc alatt három gólt szerzett az ellenfél, és ezzel már tetemes előnyre tettek szert.

Bár egy kétes szituációban a játékvezetők megint nem álltak a helyzet magaslatán, mikor a cseh kapus kifutott a mezőnybe és Szabó Fruzsival ütközött, a várt piros lap ismét elmaradt, és csak egy kétperces kiállítás követte az esetet. Az angyalok több eladott labdával és passzal, az ellenfél gyors lerohanásaival már nem tudtak mit kezdeni, és a végére egy kilencgólos vereség született (19-10).

Ez volt az Angels történetének első bajnoki veresége. Megmutatták a lányok, hogy tudnak küzdeni, és ott is a helyük az élvonalban, de a mai napon az Olympia csapata jobbnak bizonyult.

A mérkőzés után az egyik legszebb gesztus a magyar szurkolók nevéhez fűződik, akik odamentek az Olympia kispadja elé és megtapsolták ellenfelüket, akik teljesen meglepődtek ezen a szituáción. A magyar szív mindent megtesz és ez dicséretre méltó.

Kondor Gábor, az Angels edzője a következőképpen értékelt: „A jobbtól kikapni nem szégyen, azért vegyük tudomásul, hogy ez az Olympia évek óta együtt játszik, nemzetközi mezőnyben is edződtek, és ma a legjobb felállásban tudtak ellenünk szerepelni. Ha mi is a legjobb sorunkat tudtuk volna szerepeltetni, akkor más lett volna a végeredmény.

Még mindig sok a sérültünk, sajnos négy meghatározó játékosunk nem tudott pályára lépni, és ez ma meg is látszott a játékunkon, nem csak a mai nap miatt, hanem a folyamatos sorozatterhelés miatt. Nem lehet elvárni a játékosoktól, hogy heti 40-50 óra munka és rengeteg utazás és edzés mellett ekkora nyomás alatt játsszanak, hiszen folyamatosan három-négy játékosra nehezedik az a nyomás, amit egy egész csapatnak kellene viselnie és ez nagyon nehéz.

Az Olympia ma jobb volt, igaz, nem kilenc góllal, de sajnos a végére ma elfogytunk, mind mentálisan, mind fizikálisan. Nem tudtuk az utolsó tíz percben felvenni velük a versenyt. Ahhoz, hogy ez sikerüljön, sokkal többet kellene edzenünk, amire sajnos nekünk is „megélhetési” korlátaink vannak.

A vereség ellenére is büszke vagyok lányainkra, nem szabad leragadnunk, tanulnunk kell a vereségből, hiszen még bőven van időnk javítani. Az, hogy ma nézőcsúcs volt, remélem, egy olyan korszak kezdete, ami minket is előrébb visz, és nagyon szépen köszönjük annak a többszáz szurkolónak, aki megtisztelt minket és kilátogatott a meccsünkre. Annyit üzenek nekik, hogy adósak maradtunk nekik egy jó játékkal, amit a következő meccsre megpróbálunk bepótolni.”