Elvették az Angels győzelmét

2014. október 19. 17:32 © handball.hu

A Super 8 angol bajnokság harmadik fordulóját rendezték ezen a hétvégén, amelyben a London Angels a Manchester melletti Boltonban, a NEM Hawks csapatánál vendégeskedett.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc

Az angol bajnokság listavezetője a 3. fordulóban Manchesterben lépett pályára az ellen a Manchester ellen, mely az első fordulóban meglepetésgyőzelmet aratott a Thames ellen.

Az Angels az eddigi két fordulót hibátlanul teljesítette, ám a sérülésektől tizedelt angyalok hatalmas nagyot küzdöttek, de ezen az estén csak a döntetlenre futotta.

A találkozó előtt az angyalok csapatából hiányzott Csombor Barbara (bokaszalag), Hogya Andrea (bokaficam), Orbán Dóra (térdszalag), Molnár Eszter (térd) és Szabó Nóra sem 100%-osan egészségesen lépett pályára.

A szurkolók, akik közel százan voltak idegenben is, Manchesterből és Liverpooolból is jöttek, és elénekelték a lányoknak a Magyar Himnuszt a meccs előtt.

A találkozó első félidejében Szántó Andrea heteseivel megszerezte a vezetést az Angels, de nem tudtak egymástól elszakadni a csapatok. Folyamatosan egy gól volt a különbség, vagy éppen egy sem. Hol Homonnai Anikó, hol pedig a Manchester kapusa védett kiválóan. A félidő közepére a hazaiak át is vették a vezetést, de egy gólról, még a félidő végére sikerült kiegyenlíteni: 11-11.

Aztán a második félidő elején a manchestreiek jól kezdtek, és 10 perc után már vezettek is először a találkozón két góllal. A sérült Szabó Nóra is sokat segített védekezésben, és Mezei Csilla is tartotta a lelket csapatában, két hétméterest is hárított. Aztán 18-17-es manchesteri vezetésnél az angyaloknak sikerült Kovács Edina két távoli bombájával megfordítani a találkozót. Az utolsó percben egygólos vezetésnél mi támadhattunk, de gólt már nem tudtunk lőni, az ellenfél kapusa hárított. Majd támadott a Manchester, és siettették a támadás befejezést. 20 másodperccel a vége előtt kapu mellé lőtték a labdát.

Már csak meg kellett tartani a labdát, és ez sikerült is, de a játékvezetők jelezték, hogy a hivatalos időmérő óra nem a valós időt mutatja és nem 9 másodperc volt hátra a mérkőzésből, hanem 15. A hivatalos jegyzőkönyv-vezetőkre terelődött a hiba. Ekkor a játékvezetők továbbengedték a játékot, míg az utolsó másodpercben kapura lőttek lányaink és védett a kapus. Már azt hitték az Angyalok hogy vége a mérkőzésnek, de a játékvezetők jelezték, hogy még 6 másodperc hátra van, ezalatt a hazaiak felhozták a labdát, és kiharcoltak egy szabaddobást , majd egy időntúli szabaddobásból egyenlítettek. A játékvezetők megadták a gól igy a végeredmény: 19-19.

Kondor Gábor a mérkőzés után a következőket mondta: A mérkőzésen elég kemény ellenfél ellen, elég rövid kispaddal, de annál keményebb játékba ütköztünk. Igazából hamar felvettük a fonalat, és a védekezéssel nem is volt gond, hiszen 19 kapott góllal bőven meg lehet nyerni egy mérkőzést. Inkább a támadások befejezésénél csúsztak be igazán hibák. Ráadásul egy olyan játékvezetőnél, mely nem ismeri az előnyszabályt, és széttördeli a játékot, valamint azt mondja hogy az utolsó 5 percben nem kérhetek időt, az nem első osztályba való játékvezető. Az órát sem ismerik, nem tudják, hogy mikor van vége a találkozónak. Botrányos, hogy így elvehetnek csapatunktól egy győzelmet. Egyszerre két csapatot, a játékvezetőket és az ellenfeleket nagyon nehéz megverni.

A forduló további mérkőzései nem tartogattak meglepetést, hiszen a tavalyi ezüstérmes megszerezte első győzelmét a bajnokságban, és a London GD is idegenben tudott nyerni az utolsó helyezett otthonában. A fordulóban csak három mérkőzést rendeztek a hétvégén, hiszen az Olympia csapata az ukrán bajnok otthonában szerepelt EHF-kupa mérkőzésen.

University of Leeds HC – London GD HC 13-23 (7-9)
Thames HC – Deva HC 30-26 (15-9)
Ruislip Eagles HC – Olympia HC (november 15.)