Dupla gólszám a szlovákok ellen

2014. október 11. 13:50 © handball.hu

A magyar válogatott ismét nagy különbségű győzelemmel rukkolt elő a szlovákok ellen a Provident Kupán. A második mérkőzésen az osztrákok legyőzték a cseheket, így a vasárnapi eredményektől függetlenül a magyarok nyerték a tornát.

Provident Kupa, 2. forduló
46 (24)
Szlovákia
23 (10)
Szigetszentmiklós, 1200 néző
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Guro Røen (norvégok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
Kiválóan kezdte az első félidőt a magyar válogatott, Wollingerová első találata után (4. perc 2-1) sokat kellett várni az újabb szlovák gólra (9. perc: 7-2), amelyet Jakubisová lőtt a kapuba. Herr Orsolya előtt a védelem nagyon jól működött, így a győri kapus is látványos védéseket mutatott be. Ennek segítségével sok gyors leindítást tudott véghezvinni a magyar válogatott, s ezekből főként Orbán és Erdősi volt eredményes. Harminc perc után 24-10-es eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A térfélcsere után Bíró állt a kapuba, valamint Kovacsicz, Schatzl, Mayer és Planéta is váltotta társait. A frissítés nem hozott negatív meglepetést, a magyar válogatott ugyanolyan keményen, gyorsan kézilabdázott, és a szlovákok hibáit rendre megbosszulta lerohanásokkal, valamint jó támadójátékkal. A védekezés sem volt rossz, ám a szlovákok korántsem mutatták - támadásban és védekezésben sem - a franciák elleni hazai Eb-selejtezőn nyújtott teljesítményüket, amikor döntetlent értek el. A végeredmény: 46-23.

Ausztria - Csehország 24-22 (11-11)
Szigetszentmiklós

Az osztrákok győzelme azt jelenti, hogy a magyar válogatott megnyerte a Provident Kupát.