Botrány után a KEK-be megy a Fradi

2014. szeptember 21. 19:06 © handball.hu

Nem jutott a Bajnokok Ligája főtáblájára a Ferencváros a Lipcse ellen, a németek ugyanis hetesekkel győzték le a zöld-fehéreket. A másik csoportból a horvát Podravka jutott a legjobb 16 közé.

Bajnokok Ligája, selejtező, 1. csoport, döntő

FTC-Rail Cargo Hungaria - HC Leipzig 38-39 (15-14, 28-28, 34-34)
Lipcse, Messehalle
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)

Nehezen indult a zöld-fehérek számára a BL-selejtező döntője, ám a Ferencváros Tomašević védéseinek köszönhetően bő negyed óra alatt elhúzott 10-6-ra. A lipcseiek időkérése jót tett a hazaiaknak, akik a félidő vége felé átvették a vezetést (13-14), de a Fradinak sikerült jobban az utolsó két perc, amikor két góllal köszönt be, így az első félidő végén 15-14 lett az eredmény.

A második félidőben kétszer is el tudott távolodni ellenfelétől a Fradi, viszont a Lipcse kétszer egyenlített ki. Mindkét csapat annyira akarta a győzelmet, hogy sokat hibázott, és képtelen volt előnnyel befejezni a mérkőzést, így hosszabbítás előtt 28-28 lett az állás.

A hosszabbítást ismét az FTC kezdte jól, de a tizedik percben hibáztak a mieink, Schulze kaparintotta meg Tomašević kidobását, és 34-33-ra alakította az eredményt. A folytatásban Marić és Mašić percei következett, amikor a német edző reklamálását elfogadták és nem időntúli szabaddobást kapott a Lipcse, hanem Kudłacznak adhatták fel a labdát, aki a dudaszó után lőtt már kapura, ám a két szerb játékvezető ezt a gólt is megadta. Így a büntetők előtt 34-34 volt az állás.

Visser 38-39

Veresége után a csoport 2. helyét szerezte meg a Ferencváros, így a szerb ŽORK Jagodina lesz az ellenfele a KEK 3. fordulójában. Az első mérkőzésre várhatóan november 15-16-i hétvégén a Népligetben kerül sor, a visszavágót egy héttel később játsszák.

Mérkőzés a 3. helyért

SERCODAK Dalfsen - BNTU-BelAZ 30-27 (14-15)
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)

A selejtező-csoport győztese a főtábla A-csoportjához csatlakozik, ahol az RK Krim Mercator (szlovén), a HK Dinamo (orosz) és a Hypo NÖ (osztrák) vár rá csoportellenfélként.

Az elődöntők eredményei:
FTC-Rail Cargo Hungaria - SERCODAK Dalfsen 33-25 (20-14)
HC Leipzig - BNTU-BelAZ 22-18 (15-5)

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. csoport, döntő

ŽRK Radnički Kragujevac - RK Podravka Vegeta 24-28 (12-14)
Szerbia, Kragujevac, Jezero Ifjúsági Sportközpont
Játékvezetők: Boris Mandák, Mário Rudinský (szlovákok)

FC Midtjylland - Byåsen HE 28-24 (15-11)
Játékvezetők: Cristina Năstase, Simona Raluca Stancu (románok)

A selejtező-csoport győztese a főtábla B-csoportjához csatlakozik, ahol a ŽRK Budućnost (montenegrói), a Thüringer HC (német) és a ZsRK Vardar SzCBT (macedón) vár rá csoportellenfélként.

Byåsen HE - RK Podravka Vegeta 23-31 (9-18)
ŽRK Radnički Kragujevac - FC Midtjylland 29-24 (15-15; 24-24)

A főtáblán marad a megszokott lebonyolítási rend: négy négyes csoportban, azonban a középdöntőkbe tizenkét csapat jut. A továbbjutók viszik magukkal az egymás elleni eredményeiket. A két hatos csoport első négy-négy helyezettje a negyeddöntőben oda-visszavágós rendszerben harcolhatja ki a Final4-ba jutást. Az elődöntőket, a bronzmérkőzést és a döntőt a május 9-10-i hétvégén játsszák.