Megvédte címét a London Angels

2014. augusztus 10. 21:44 © handball.hu

A hétvégén rendezték Bournemouth-ban a II. brit strandkézilabda bajnokságot. A szombati csoportmeccsek után a London Angels bejutott az elődöntőbe, majd a döntőbe, és végül az aranyérmet is megszerezte.

Fotó: Krányik Attila
A London Angels HC szombaton győzelmet ért el a London Great Dane HC I, a Sandbanks és a Coventry HC ellen, a Ruislip Eagles HC és az Oxford University HC csapatától kikapott, de a csoport második helyén végzett, és a vasárnapi elődöntőbe jutott.

Az elődöntőben a London Great Dane II csapatát verték a magyar lányok, majd a döntőben is két szettben nyert, így megvédték címüket.

London Angels HC - Poole Phoenix Handball 2-0 (11-10, 15-8)

A magyar csapat gólszerzői: Szántó 14, Csombor 3, Hrabovszki 3 Kovács 2,Győri 2, Mezei 2.

A döntőben nagyon szorosan haladt a két capat egymással az elején, majd a Poole elhúzott 10-8-ra is és a végén kiegyenlített a London Angels, és az aranygól a javunkra döntött az első félidőben.

A második félidőben az Angels szépen lassan növelte az előnyét, 6 perc után már 10-5-öt mutatott az eredményjelző és a végére nem is maradt kérdés, hogy ki győz. 2014-ben ismét a London Angels lett a brit strandkézilabda bajnokcsapata. Megvédték a lányok a címüket és immár másodjára ülhettek Anglia trónjára.

Kondor Gábor a torna után a következőképpen értékelt: "Nagyon nehéz két napon vagyunk túl. Tudtuk, hogy nehéz lesz és a nehezen felül még számos meglepetéscsapat is színesítette az idei mezőnyt. A teljesítményünk a torna folyamán csak növekvő tendenciát mutatott. Meccsről meccsre egyre jobbak voltunk, sajnos ennek két meccs bánta az árát a csoportkörben. De még igy is szerencsénk volt, hiszen a csoportban rengeteg körbeverés volt, és így alakulhatott ki, hogy két nyolcpontos csapat csatájából mi jöttünk ki jól.

Az elődöntőben már sikerült a taktikát összeszedni, a csapat megtalálta a helyét és kemény meccsek árán ugyan, de sikerült ismét győznünk. Hihetetlen érzés, hogy másodszor is sikerült győznünk, és ráadásul a második csapatunk is csak egy hajszállal maradt le az elődöntőről, ami azt bizonyítja, hogy az utánpótlás is erősen fejlődik. Az ő hatodik helyük is szép eredmény, és ebbben a kemény mezőnyben én azt mondom, nagy dolgot hajtottak végre a lányok."

Az Angels HA kikapott a Brighton + Ipswichtől, a Poole Phoenix Handballtól, és a London Great Dane HC II csapattól, valamint a Cambridge HC ellen és a Leed University HC ellen pedig nyert, így a középső házban az 5-8. helyért játszhatott.

Vasárnap egy győzelem és egy vereség után a hatodik helyen végzett az Angels HA.