A Siófok nyert a Népligetben

2014. augusztus 5. 17:37

Felkészülési mérkőzésen nyolc góllal nyert a Siófok a Ferencváros otthonában. A Fehérvár az ÉRD vendégeként kapott ki.

Felkészülési mérkőzés

FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC-Galerius Fürdő 24-32 (13-18)
Budapest, Elek Gyula Aréna

Legutóbbi felkészülési találkozójukon, Siófokon, 39-28-ra nyertek a zöld-fehérek. A Fradi ezúttal öt magyar A-válogatottja nélkül lépett pályára, mivel Tomori Zsuzsanna, Szucsánszki Zita, Kovacsicz Mónika, Soós Viktória és Szamoránsky Piroska a nemzeti együttessel készül a hétvégi, kecskeméti tornára. Laura Steinbach pedig betegség miatt kényszerült kihagyni a találkozót. A siófokiak a sikeres nyári felkészülés jegyében vívták meg újabb edzőmeccsüket, és tanulságos volt a kétszer harminc perc.

A mérkőzés első gólját Monori szerezte, de a Siófok hamar egyenlített Wörtznek köszönhetően. Azonnal elhúzott a vendég együttes 1-4-re. A 14. percben sikerült két gólra felzárkóznia a Fradinak, de ez sem bizonyult tartósnak. A 22. percben, Vérten gólja után 10-11-et mutatott az eredményjelző. Ennél közelebb már nem kerültek a zöld-fehérek Golovin Vladimir csapatához, a félidő végén öt góllal vezettek Pastrovicsék.

A második játékrészben két gyors Such-találattal már hét volt a differencia. A fiatalokkal felálló fővárosiak hajtottak a pályán, egy percre sem adták fel a mérkőzést: Tóth Melinda góljával még háromra zárkóztak, de ezt követően újra növelte előnyét a Siófok. Végül nyolc góllal kikapott a Népligetben a Ferencváros nőikézilabda-csapata.

A találkozót Elek Gábor értékelte: „A mi szempontunkból ma az volt a kérdés, hogy ezek a gyerekek hogyan állják meg a helyüket a pályán. A tapasztalat hiánya miatt lett ekkora a különbség. Kevesebb is lehetett volna, ha bizonyos periódusokban megfontoltabbak. Az eredménytől függetlenül nekem nagyon tetszett a fiatalok hozzáállása. Nyilván ők még messze vannak ettől a szinttől, de jó volt látni azt, hogy az itt maradók milyen jól együttműködnek velük. Más részről pedig nagyon sok ügyes dolgot is csináltak. Ígéretesek.”

„Szinte egy junior csapat ellen játszottunk ezen a délutánon, de mi ezúttal is a saját dolgainkkal foglalkoztunk. A győzelemnek természetesen örülünk, de ezen a találkozón több hiányosság kijött, mint az előző három során” – összegezte a látottakat Golovin Vlagyimir, a Siófok vezetőedzője.

Az SKC következő előkészületi mérkőzésén, szombaton 18 órakor, immár a Beszédes iskolában, a Győri Audi ETO gárdáját látja vendégül.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc

A keddi felkészülési mérkőzésen az Érden maradt felnőttek mellett az utánpótlásból érkező fiatalok kaptak több lehetőséget a játékra. A nemzeti válogatott meghívás miatt hiányzó Schatzl Nadine, Triscsuk Krisztina, Klivinyi Kinga, a sérülés miatt hiányzó Kovács Anna, Sara Vukčević, valamint Szvetlana Gridnyeva sem tudott pályára lépni.

Az első félidőt a legutóbbi meccshez hasonlóan jól kezdte az érdi csapat, a 6. percben már 4-1-re vezetett, köszönhetően a két szélső, Katarina Krpež és Takács Kitti gyorsindítás góljainak. Pálos-Bognár Barbara higgadtan értékesítette a megítélt hétmétereseket, a félidő közepén már hétgólosra nőtt az érdi előny (13-6). Gyors egymásutánban szerzett három találattal ugyan közelebb zárkózott a vendég csapat, de az első játékrész utolsó négy találatát ismét az ÉRD szerezte, így 17-9-es állásnál vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőben Janurik Kinga vette át az első félidőben remekül védő Oguntoyétől a kapu őrzését. A Fehérvár KC egy-egy megmozdulásával közelebb tudott kerülni a hazai lányokhoz, akik már a félidő elején visszaállították a hétgólos különbséget. Ritkán látható szemfüles góllal is megörvendeztette a mérkőzésre kilátogató nagyjából 400 nézőt az ÉRD. Jekatyerina Kosztjukova vette észre a remek lehetőséget és bedobásból szerzett gólt.

A 47. percben már tíz góllal vezettek a narancssárgák. A kapusok jó teljesítményüket még egy-egy hétméteres kivédésével is tovább javították. A mérkőzés utolsó negyedében már nem férhetett kétség a győzelemhez, végül kilenc góllal, 29-20-ra nyerte a találkozót a helyi csapat.

A fiatal érdi játékosok jó játékkal hálálták meg Szabó Edina vezetőedző bizalmát, nagyon jól szerepeltek a mérkőzésen. Takács Kitti volt a legeredményesebb hét találattal, Mester Nóra három, Nick Viktória pedig két gólig jutott. Rajtuk kívül pályára léphetett még Benkovich Adrienn, Kocsis Viktória és Szabó Laura is.