Idegenben nyert a Metz

2014. május 29. 7:25 © handball.hu

A francia bajnoki döntő első mérkőzésén az Issy-Paris otthonában néggyel nyert a címvédő Metz. A harmadik helyért zajló párharcban pedig hat gólról sikerült felállnia a Le Havre-nak a Fleury ellen, és végül szintén néggyel győzött.

Issy Paris HandMetz Handball 22-26 (13-13)
Issy-les-Moulineaux, Palais des sports Robert Charpentier
Játékvezetők: Sami, Bounouara
Issy: Oftedal 9, Zalewski-Gardoni 4, Camara 3, Briemant 2, Goudjo 2, Lassource 2, Spincer 1. Edző: Arnaud Gandais
Metz: Baudouin 6, Zaadi 4, Liščević 4, Gros 3, Gonzalez-Ortega 3, Luciano 3, Prudhomme 2, Broch 1. Edző: Rác Sándor
Visszavágó: június 1., vasárnap, 17:30

Az Issy-Paris ebben a szezonban már két döntőt is elbukott: a Challenge-kupa fináléjában a svéd Höör ellen vesztettek, majd a múlt hétvégén a Fleury-vel szemben kaptak ki a Francia Kupa döntőjében. A Metz pedig természetesen a finálé nagy esélyese, már csak azért is, mert a tizenkilencedik bajnoki címére hajt.

Jó ritmussal és kellemes hangulatban indult a párharc Párizs környékén, a Metz azonnal a címvédőhöz méltóan kezdett (3-6). 24 percig a fővárosiaknál csak két (!) játékos tudott gólt szerezni, Zalewski és Oftedal, és hihetetlen módon ez is elég volt a felzárkózáshoz (10-11). A Metz túl sok labdát adott el a szünetig, és logikusan egyenlített az IPH a félidőben. Kevés gól született a második játékrészben, de a hazaiak a sok eladott labda miatt nem tudott egyenlíteni. Liščević hétméteresből adta meg a győztes gólt a Metz-nek, aki végül 22-26-ra nyert az Issy otthonában, és a lehető legjobb helyzetbe került a visszavágóra.

HAC Handball – Fleury Loiret Handball 28–24 (11-14)
Le Havre, Docks Océane
Játékvezetők : Gasmi, Gasmi
Le Havre: De Sousa 7, Sawaneh 5, Stoiljkovic 4, Tošković 3, Desgrolard 3, Dazet 2, Landre 2, Tissier 1, Sow 1. Edző: Aurélien Duraffourg
Fleury: Bruneau 6, Kamdop 6, Lopez-Herrero 3, Cissé 2, Niombla 2, Siódmiak 2, Issifou 1, Houette 1, Stanca 1. Edző: Frédéric Bougeant
Visszavágó: május 25., szombat, 20:00

Kijelenthető, hogy katasztrofálisan kezdtek a hazaiak, hiszen húsz percet követően 4-10 volt az állás. A félidőt viszont jobban zárták az óceánpartiak és háromra felzárkóztak a szünetre. Fordulás után viszont teljesen megkavarodott a Fleury, a Le Havre pedig tíz perc alatt egy 9-3-as sorozatot végrehajtva megfordította az meccs folyamát (20-17). A kapusok és De Sousa vezérletével végül négy gólos sikert aratott a Le Havre.

Az alsóházban végül már csak egy forduló maradt hátra. Az ötödik fordulóban két viszonylag szoros meccset játszottak, de így sem borult a papírforma. A tabella vezetését a Nantes vette át, a Besançon pedig változatlanul utolsó.

Nantes – Nîmes 32–30
Nice – Besançon 27–23