Szenvedett, de döntős a Metz

2014. május 20. 23:13 © handball.hu

Egy újabb fejezet ért véget a francia bajnoki rájátszásban. A Metz végig szenvedve de a rutinosságának köszönhetően végül idegenben lőtt több góllal továbbjutott a Le Havre ellen. Az Issy Paris pedig a Fleury otthonában is parádézott.

Metz Handball – HAC Handball 26–25 (14-13)

Metz, Les Arènes.

Metz: Baudouin 6, Gonzalez Ortega 4, Luciano 4, Prudhomme 4, Adrjusina 2, Broch 2, Zaadi 2, Gros 1, Kanto 1. Edző: Rác Sándor

Le Havre: Edző: Aurélien Duraffourg

Múlt héten a meglepő vereséget (27-26) szenvedett a Metz a Le Havre otthonában az elődöntő első mérkőzésén. A visszavágón telt ház fogatta a kék-sárga mezeseket, akik csak bő tíz perc után lendültek igazából bele a meccsbe. Luciano négy gólos előnyt adott a Metz-nek a 24. percben (12-8), de a vendégek ekkor sem estek össze, sőt, az utolsó percben még egyenlítettek is.
A Le Havre jó ritmusa folytatódott a szünet után, tizenhét perc alatt egy 10-3-as sorozatot hajtott végre, melynek köszönhetően 17-23-ra léptek el. Az utolsó 12 percben nem az akarat döntött, hanem a rutintalanság, és ebben a Metz állt előrébb. Hatalmas izgalmakban 26-25-re diadalmaskodtak a « sárkánylányok », akik idegenben lőtt több góllal újra ott lesznek a francia bajnokság döntőjében.

Fleury Loiret HandballIssy Paris Hand 23–27 (10-16)
Orléans, Palais des sports.

Fleury: Bruneau 4, Houette 4, Mangué 4, Niombla 3, Siódmiak 2, Kamdop 2, Lopez Herrero 2, Stanca 1, Cissé 1. Edző: Frédéric Bougeant
Issy: Signaté 7, Zalewski 6, Lassource 3, Oftedal 3, Briemant 2, Wibe 2, N’Gouan 2, Goudjo 1, Kpoze 1. Edző: Arnaud Gandais

A rózsaszín mezes Fleury mindössze hat percig vezetett a visszavágón. Attingré kiválóan védte a párizsiak kapuját, támadásban pedig sokkal pontosabban játszottak a vendégek. Négy, majd hat góllal is vezetett az Issy, melynek a tizennyolc éves kapusa két büntetőt is hárított. A hazaiak soha nem tudták megnehezíteni a Challenge Kupa-döntősök dolgát, akik végül néggyel nyertek idegenben.
Harmadik francia bajnoki döntőjét játsszhatja majd az Issy Paris. A két csapat a következő napokban újra összecsap egymással, a Francia Kupa döntőjében.

Toulon Saint Cyr Var Handball – Union Mios Biganos-Bègles 27–28 (11-13)

Toulon, Palais des sports.

Toulon: Gnabouyou 6, Mwasesa 5, Gaudefroy 3, Goiorani 3, Deroin 2, Sterbova 2, Tandjan 2, Abdourahim 1, Bettacchini 1, Catani 1, Herbrecht 1. Edző: Thierry Vincent
Mios: Lachaud 8, Gonzalez 6, Lacrabère 5, Durand 3, Borg-Korfanty 3, Senamaud 2, Maubon 1. Edző: Emmanuel Mayonnade

A Mios Biganos-Bègles Toulonban is tudott nyerni, s így kettős győzelemmel szerezte meg a bajnokság ötödik helyét, amely ismét Challenge-Kupát ér Lacrabère együttesének.

Az alsóházban két fordulóval a vége előtt nagy szinte biztosra vált, hogy benmaradt a Nîmes, illetve, hogy kiesett a Besançon. Előbbi fölényes győzelmet aratott a Nizzával szemben, míg az egykori francia bajnok viszont hazai pályán is kikapott a Nantes ellen.
Besançon – Nantes 27–33
Nîmes – Nice 27–19