DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYMk5is0' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Nem jött össze a szép búcsú Umagtól | handball.hu - kézilabda

Nem jött össze a szép búcsú Umagtól

2014. március 30. 9:48 © handball.hu

Egy pénteki győzelem és egy szombati vereség volt a hétvégi mérlege a magyar válogatottnak Horvátország ellen. Az utolsó mérkőzésen jó játékban reménykedtünk, de végül nem tudtuk jó szájízzel zárni a márciusi felkészülési szakaszt.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

Szikorával a kapuban, s Schatzl-lel és Takács Dusmátával a mezőnyben kezdett csapatunk. Az első helyzetek mind kimaradtak, és a nagyobb különbségű hátránytól Szikora mentette csak meg társait. Az első találatunkat Görbicz szerezte büntetőből, majd Schatzl egyenlített, s következő kontra-góljával már vezettünk (7. perc: 2-3). Ellenfelünk hatosfalas védelmének feltörése komoly nehézségeket okozott, a hosszúra nyúlt akcióink után a túloldalon viszont gyorsan pörögtek az események (13. perc: 7-4). Soós és Bognár-Bódi hamarjában szerzett góljai után a 15. percben ismét egyenlíthettünk volna, de Bulath kihagyta a ziccert. 9-7-nél használtuk ki az első időkérési lehetőséget, ami után Kovacsicz, Planéta, Kisfaludy, Szucsánszki és Tomori állt be Schatzl mellé. Planétának bemelegedni sem nagyon volt ideje, máris két percre a kispadon találta magát. Szikora hetest hárított, de sajnos ezután Penezic kezdett ráérezni a ritmusra (25. perc: 15-8). A frissen beállt Tóth lendületből betalált, de ezután a fiatal sor nem igazán találta a helyét támadásban, tanácstalanul néztek egymásra Planétáék, és Tomori kényszerből kapura lőtt lövéseit Grubisic könnyen hárította, Félidőben: 17-11.

A szünet után Szikora helyét Kiss vette át, elöl pedig Kovacsics és Mészáros lépett parkettre. Két Jezic-találattal folytatódott a meccs, majd Tomori talált be először a találkozó folyamán. Mire összeállt volna a védelmünk, Tomori miatt lett foghíjas a falunk, de szerencsére páros kiállításban volt része. Alig nyolc perc után, 23-15-nél Kiss „visszaadta” Szikorának a kaput, ám őt rögtön ápolni is kellett, miután fejbe találta a labda. Görbicz heteseivel szemben a horvát cserekapus, Zderic sem ment sokra, és Bulath-tól is láthattunk szép és védhetetlen megoldásokat (50. perc: 30-23). Úgy tűnt, a hat-nyolcgólos különbség között billegve lezajlik ez a mérkőzés, de az 56. percre már hajszál híja volt csak a mínusz tíznek (35-26). Németh András időt kért, majd Kovacsicz talált be, utána pedig lerohanásból lehetett volna Kovacsics is eredményes, ha nincs ott Zderic. Egy gyönyörű, szinte egész pályás gólnak örülhettünk még, s annak, hogy a végére „csak” hét lett közte, egy időntúli horvát hetes után. Végeredmény: 35-29.