Veretlenül zárt a London Angels

2014. március 13. 23:11

Az angol bajnokság alapszakaszának utolsó fordulója már nem hozott nagy izgalmakat, hiszen kiderült már az előző fordulóban, hogy a London Angels csoportelső, míg az Angels HA a csoport utolsó helyén végez.

Fotó: Krányik Attila
És ez csak akkor dőlt volna meg, ha nagy bravúrt mutatott volna be az addig veretlen és immár csoportelső nagytestvér ellen az Akadémia.

Külön öröm volt újra pályán látni az eddig sérült Mecz Ágnest (Angels HA), aki tavaly novemberben szenvedett súlyos kézsérülést és négy hónap után ismét pályára léphetett. A London Angels-nél pedig több sérülés és betegség is tizedelte a csapatot: Orbán a két héttel ezelőtti mérkőzésen szenvedett térdsérülése, Kovács Edina betegsége, és Molnár Eszter szintén térdsérülésből nem épült még fel, így rövidebb volt a kispad a megszokottnál.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

A két magyar csapat tehát nem tét nélkül de mégis egy nyugodtabb mérkőzést tudott játszani. A találkozó 3-2-ig fej fej mellett haladt, majd a London Angels a gyors lerohanásoknak köszönhetően 8-3-ra elhúzott, amikor is Szántó Andrea hívta magához játékosait. Ezután is szépen lassan csak nőtt a különbség és a félidő végére már hétgólos volt az esélyesebb London Angels vezetése. Félidő: 15-8.

A második félidőt aztán gőzerővel kezdte az Academy: 4-2-es rohamnak Kondor Gábor időkérése vetett véget a 43. percben. A támadásoknál és a védekezésnél is rendre hibáztak a hazaiak és ezután már nem volt kétséges, melyik csapat győz. Sorokat rendezve magabiztosabb és dinamikusabb támadásokat vezetve, a gyors indításokból gól született. A másik oldalon Mecz Ági, míg a hazai részről, Kürti, Hogya és Csombor jeleskedtek a befejezésekben.

A kistestvér tehát meg tudta nehezíteni a London Angels dolgát, de végül mégiscsak nyolcgólos hazai győzelem született: 26-18.

A London Angels edzője, Kondor Gábor a következőket mondta a találkozó után:
Igazából a két csapat már tavaly is hasonló mérkőzést játszott egymás ellen, akkor kilencgólos London Angels-győzelem született, most eggyel kevesebb lett a különbség, de nekünk már igazán a leendő Final4-ra kell koncentrálnunk. Úgy gondolom, méltó befejezése ez az alapszakasznak, hiszen így teljesült be a kör. Gratulálok a lányoknak, igaz, nem teljes csapattal, de egy szezonvégi formával is tudták hozni a papírforma győzelmet.

Mint klubvezető, kicsit szomorú vagyok, hogy az Academy ebben a szezonban valószínű most játszotta utolsó mérkőzését, és mint edző, büszke vagyok az eddig elért eredményünkre, hogy veretlenül lettünk csoportelsők. Nyugodtan le kell ülnünk és most végigértékelnünk a szezont, hogy honnét hova jutottunk el és hogy még miben kell fejlődnünk ahhoz, hogy ez az év teljesen kerek legyen. Már nagyon a célegyenesben vagyunk és most jönnek majd az igazán fontos meccsek. Minden erőnkre és tudásunkra szükség lesz, hogy mindkét fronton tudjuk hozni az elsőséget. Most már ténylegesen ez a cél.

Az Angels Handball Academy edzője, Szántó Andrea a vereség ellenére is elégedetten értékelte az évet:

Ebben a szezonban csapatomnak ez volt az utolsó meccse. Mondtam a lányaimnak, hogy nyugodtan, felszabadultan játsszanak, már nincs mit veszítenünk és zárjuk az évet szépen. Ez így is történt és nagyon sok pozitívumot véltem felfedezni a játékunkban. Sajnos az indításokat nem tudtuk megakadályozni, ebből kaptuk a góljaink 80%-át, emiatt alakult ki a viszonylag nagyobb gólkülönbség.

Félidőben mondtam a lányoknak, hogy ezt csak úgy tudjuk megakadályozni, hogy vagy gólt lövünk, vagy pedig megpróbáljuk megzavarni az ellenfelünk labdafelhozatalát. Másrészt pedig a lányok nagyon bátran támadtak és rendre góllal fejezték be a támadásokat. A lányok egész éves teljesítményével nagyon elégedett vagyok, az az egy-két fájó egygólos vereség, ami becsúszott, azt reméljük, hogy a következő szezonban a magunk javára tudjuk fordítani.

Ezzel a mérkőzéssel magyar csapatainknak befejeződött az alapszakasz (még két mérkőzés van hátra: Ruislip - London GD, Olympa - Ruislip) és e két mérkőzés végeredményétől függetlenül az Academy csapata a csoport ötödik helyén végzett, a London Angels HC pedig veretlenül - nyolc mérkőzésből hetet megnyerve és egy döntetlennel - lett a csoport első helyezettje és várhatja a folytatást.

A csapat a következő mérkőzését április 5-én játssza a Ligakupában. A London GD csapatához látogatnak, de ott is az eddigi eredmények miatt már biztosan várhatják az elődöntőt.