Podgoricáról is pontot hozott az ETO

2014. március 9. 18:55 © handball.hu

Miután a negyedik fordulóban már eldőlt a Győri ETO elődöntőbe jutása, az ötödikben, a Budućnost vendégeként a csoportelsőséget is megszerezhette volna. A végletekig kiélezett, kőkemény csatában azonban be kellett érnie az egy ponttal.

Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 5. forduló
ŽRK Budućnost
26 (14)
26 (12)
Podgorica, Moraca Sportcsarnok
Játékvezetők: Leif Poulsen, Henrik Mortensen (dánok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
Gyors, kapkodós támadásokkal indult a meccs mindkét oldalon, ami sok hibával is járt. A kevesebbet rontó vendégek magukhoz vették a vezetést, és a kimaradt ziccerek ellenére is tartotta azt (8. perc: 1-4). Byzdra közönséges módon lökte el hátulról a félpályánál előre igyekvő Görbiczet, aki a kezdeti ijedség ellenére folytatni tudta a játékot. Byzdra harmadik találatával a 14. percben egyenlített a házigazda (5-5), majd az egyébként is jó napot kifogó Lunde mentette ki két gyors egymás utánban csapatát a slamasztikából. 7-5-nél Ambros Martín időt kért, majd Görbicz akcióból és hetesből is betalált (7-7). Ezután Amorim talált magára, de sajnos Bulatovic mutatói tovább romlottak (53. perc: 10-9). Az emberelőny sem alakult optimálisan, és Cvijic is foghatatlannak bizonyult. Félidőben kétgólos hátrányt könyvelt a Győr (14-12).

Sok ajándékot hozott a pályára a szünet után az ellenfélnek az ETO, aminek meg is lett az eredménye (36. perc: 19-15). Martín egy kis fejmosást adott a lányoknak, ami után Görbicz és Amorim szépített. 19-17-nél kettős létszámfölénybe kerültek a zöld-fehérek, ám rögtön az első helyzetnél Bulatovic eladta a labdát, ráadásul Knezevic gólt is szerzett. Hajszálon egyensúlyozott az egyenlítésért a vendég csapat, mely a 49. percben, Orbán találata után érte el azt (22-22). Hét perccel a vége előtt, 25-24-nél Byzdra kapott két percet, Bulatovic pedig vérző orral ült ápolásért a kispadra. Löke egyenlített, majd oly’ hosszú idő után Amorim góljával ismét vezetett (25-26). Lunde hárította Neagu lövését, de sajnos Woltering is Görbiczét. Egy perccel a vége előtt Neagu egyenlített, a hosszú győri helyzet vége pedig az lett, hogy Görbicz üresre passzolt. A montenegrói támadás már eredménytelenül zárult. Végeredmény: 26-26.