Katasztrofális helyzetben a Fradi

2014. március 3. 19:40 © handball.hu

A KEK-negyeddöntő párharcot a Ferencváros együttese a Viborg otthonában kezdte, ahol is a cél a "lőtávolságban maradás" lett volna. Az elvárásoktól azonban merőben eltért a mutatott játék képe: a népligetieken a visszavágón csak a csoda segíthet.

KEK, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Viborg HK
40 (18)
FTC-Rail Cargo Hungaria
32 (14)
Viborg, Stadionhal
Játékvezetők: Arthur Brunner, Morad Salah (svájciak)
Piros lap: Mészáros (3x2 perc)

Már rögtön az első támadásnál hetest harcolt ki a Ferencváros, melyet Pena értékesített. Gyors helyzetkihasználásokkal vette magához a lépéselőnyt a házigazda (8. perc: 4-3). A sietős tempó sok hibalehetőséget hordozott magában, de a Fradi így is tartani tudta magát (15. perc: 9-9). Az időkérés után némileg lecsillapodtak a csapatok. 12-12 után Burgaard duplázott gyors egymás utánban, ami után már Elek Gábornak kellett időt kérnie, ám ezután is Masson fogott két ziccert. Szucsánszki harcossága folyamatosan jól jött, és szép összmunkával a háromgólos hátrány egyre csökkent. Gulldén hatodik, majd a reaktivált Mikkelsen első találata után megint futhatott az eredmény után az FTC. Zácsik beállt a hajrára, de érdemlegeset már nem tudott hozzátenni ehhez a félidőhöz (18-14).

Csak remélhettük, hogy a szünet után egy másik arcukat veszik elő a népligetiek, de aztán megint a hazaiak villogtak (37. perc: 24-17). Sajnos a félidei kapuscsere sem jött be. 25-17-nél Elek Gábor kívánta megszakítani a dán menetelést. Steinbach góljaira nagyon nagy szükség volt, és Szikora visszaküldése sem volt rossz ötlet (45. perc: 28-23). Masson helyét is átvette Darleux egy pár perces pihenéshez hozzásegítve társát. Mire az egyik emberhátrányos szakaszunk lejárt volna, újabbat ítéltek a svájci bírók, a lehető legrosszabbkor (48. perc: 32-23).

Elek Gábor az utolsó lehetőségét is kihasználta. Gulldén fenomenális teljesítményt nyújtott, sokszor talán már ő sem hitte el, hogy milyen helyzetekből lőtt be. 34-24-nél Dalmose tréner fekvőtámaszozásba kezdett a pálya szélén, talán enyhe célzásként a találkozó edzőmeccs jellegére. 35-27-nél a harmadik kétperces büntetése után a lelátóra távozott Mészáros. Egyre egyértelműbbé vált, hogy negyven lőtt gólig meg sem akar állni a Viborg. Ugyan létszámfölényhez jutott volna a Fradi, de közben Szamoránsky is a kispadra kényszerült. A végén már annak is örülni lehetett, hogy egyszámjegyű vereséggel hagyhatta el Viborgot a Fradi. Végeredmény: 40-32.