Győri ETO: Irány a Final Four!

2014. március 1. 20:12 © handball.hu

A Győri ETO a BL negyedik középdöntő-körében, Ljubljanában is nyerni tudott, így átvette az 1. csoport első helyét, és ami még fontosabb, bebiztosította helyét a Final Four mezőnyében.

Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 4. forduló
RK Krim Mercator
22 (14)
24 (14)
Ljubljana, Stozice Arena
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc

Meglehetősen foghíjas lelátókkal fogadta a Krim a BL-címvédőt. A lelkes szurkolói által kísért Győr hatékony támadójátékkal vette magához a vezetést (10. perc: 4-6). Védekezésben voltak hiányosságok, és 5-7-nél egymás után két ziccert is kihagyott Görbicz a Stefanisin helyére beállt Grubisic-csal szemben. Lunde kifogta Zrnec hetesét, majd nem sokkal ezután hajszál híján Mavsar kísérletével is ezt tette. A felbátorodó hazai támadások nem jelentettek jót a vendégeknek (20. perc: 10-9), de Amorim és Korsós jóvoltából fordítani tudtak (53. perc: 10-11). Folyamatos szorítóban játszott az ETO, s félidőre döntetlen eredménnyel kellett beérnie (14-14).

A szünet után is nehézkesen ment a játék. A 36. percben Lunde „visszavágott” Mavsarnak, de még ezzel együtt is messze volt a csúcsformájától a norvég kapus. Wörz első gólja újra hazai vezetést eredményezett (39. perc: 17-16). A játékrész közepére aztán megint magához ragadta a magyar csapat a vezetést (45. perc: 18-20), de egyelőre nem lehetett még megnyugodni, s ezt a sok egyéni hibából is le lehetett szűrni. Mire végre egy kis lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak volna a kisalföldiek, s megléptek hárommal, hamarjában már újra egál állt az eredményjelzőn (49. perc: 21-21). A Krim egy hétméteres erejéig harmadik számú kapusát is hadba küldte. Ambros Martín időkérése után, emberelőnyben hagyott ki ziccert Kovacsics, majd a hátralévő létszámfölényes időben a következő helyzet is kimaradt (55. perc: 22-23). A következő percek is találat nélkül teltek, majd az 58. perc végén Löke betalált. Tone Tiselj gyorsan időt kért, de együttese a következő támadásnál is labdát vesztett. Bulatovic helyzeténél belemenést ítéltek a francia bíróhölgyek, de a kontránál Penezic a kaput sem találta el lövésével. Végeredmény: 22-24.

A Győri ETO az újabb győzelmével kiharcolta a Final Four-szereplést.