A végét bealudva is nyert Larvikban az ETO

2014. február 7. 19:38 © handball.hu

A BL-középdöntő első fordulójában, odahaza, a Podgorica ellen elhullajtott pontot a következő körben Larvikban igyekezhetett "bepótolni" a Győri ETO. Helyenként nagyon is meggyőző, helyenként viszont bizonytalanul is nyertek végül a kisalföldiek.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, 2. középdöntő-csoport, 2. forduló
Larvik HK
23 (13)
29 (18)
Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Aleksandar Pandzic, Ivan Mosorinski (szerbek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A mérkőzést megelőzően a larviki arénában kivetítőn keresztül a múlt vasárnap elhunyt Karl Erik Böhnről vetítettek emlékező kép- és videósorokat. Ezt követően barátai emlékeztek rá, valamint gyászszünetre is sor került.

A Larvik az leső fordulóban Ljubljanában szenvedett vereséget, míg a győriek hazai pályán hullajtottak egy pontot, így nyilván mindkét együttes ettől a találkozótól várta a fordulópontot.

Norvég gólok sorával indult a találkozó, s 3-0 után Amorim szépített. Az ocsúdás után a 6. percben egyenlített az ETO, majd a 7. percben már neki állt a zászló (3-4). 4-6-nál Gjekstad kért időt, ami után az első percekhez hasonló, szigorúbb védekezéshez tért vissza csapata. Leganger hetest fogott, majd a frissen beállt Anja Edin egyenlített. Mörk harmadik találatával visszavette a vezetést a Larvik (15. perc: 7-6). Felváltva potyogtak a gólok, mindkét térfélen sok védekezésbeli hibát láthattunk, de egyelőre egyik alakulat sem találta meg igazi ellenszert. A 24. perc végén, 11-13-nál Leganger átadta helyét Rantalának, de büntetőre azért még visszaállt. A váratlan fordulatokat az ETO kamatoztatta, s a 28. percben már négy volt közte a magyarok javára (12-16). Orbán kétszer egymás után is átejtette a klasszis kapust, és a szünetig már csak Riegelhuth szépített. Félidőben: 13-18.

A szusszanás után, csakúgy, mint a meccs elején, egy 3-0-s hazai sorozat jött, amit Orbán tört meg, majd a 36. perc végére visszaállt a pauza gólkülönbsége (16-21). Emberelőnyben tovább növelte fórját az ETO (38. perc: 16-23), majd Orbán találta fejbe Rantalát, akinek így kényszerűségből vissza kellett adnia helyét az „elődjének”. 16-24-nél fordultak ismét időkéréshez a skandinávok, ezután a pályán nem sokkal ezelőtt debütált Sulland szerzett gólt. 20-27-nél mintha mindannyian negatív rekordért indultak volna síkra: sorra maradtak ki a legtisztább helyzetek is, igazi statisztika-romboló periódust láthattunk. Breivang törte meg a csendet, de kisalföldi találat csak nem jött. 22-27-es állásnál hasznát ki egy időkérést Ambros Martín, azonban csapata csak nem akart felébredni. Sulland betalált, majd Nora Mörk állt oda a heteshez, de azt szerencsére Lunde kifogta. Leganger szintén parádézott a túloldalon, s egyre inkább úgy tűnt, hogy a korábban megszerzett komoly előny menti csak meg a Győrt a kritikusabb helyzettől. Az ólomsúllyal mért vendég-szünetnek vége szakadt, s így végül egy parádés Görbicz-találattal 23-29-es győzelmet aratott a Győri ETO.