Megkezdődtek a visszavágók Londonban

2014. január 13. 9:29 © handball.hu

A hétvégén Angliában az idei év első mérkőzését játszották le angyali csapataink. Több-kevesebb sikerrel, de a bajnoki végjátékra így is nagy eséllyel pályázik a London Angels HC.

Fotó: Kőhalmi Péter
Igazi rangadóval kezdődtek az angliai másodosztály küzdelmei, hiszen a 6. forduló már a visszavágók köreinek nyitányát hozta. A London Angels HC ahhoz az Olympia HC-hez látogatott, akivel az első fordulóban egy szoros mérkőzésen 21-17-es angyali győzelem született, de az angolok a tabella második helyén foglaltak helyet, és egy esetleges győzelmükkel közelebb kerülhettek volna az Angels HC csapatához.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc

A találkozó a megfelelő izgalommal kezdődött: a majd egy hónapos szünet után visszatérve az Olympia egy jó kezdéssel elhúzott 3-1-re, de az angyalok nem adták könnyen a bőrüket. A Kürti, Hogya, Orbán trió felváltva hozta fel a csapatot, és első ízben 6-7-nél átvette a vezetés a London Angels. Az első félidő hajrája mégis az Olympiának jött ki jobban, s egy 3-1-es roham után egygólos hazai vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben már jobban kezdtek az angyalok, és a 40. percben már 10-13-ra is vezettek. Ám a hazaiak nem adták fel, és Ciubotaru góljaival küzdötték fel magukat, aki ezen a találkozón kilenc gólig jutott, és a hazaiak legeredményesebb játékosa lett. A végjátékhoz 18-19-es Angels-vezetéssel érkeztünk, majd három perccel a vége előtt a hazaiaknak sikerült kiegyenlíteni, sőt 21-20-ra át is vették a vezetést. Az angyalok utolsó gólját Orbán lőtte, de ekkor még a hazaiak támadhattak, azonban nem jártak sikerrel. Nyolc másodperc volt hátra a találkozóból, amikor a vendégek mestere időt kért, és megpróbálta a lehetetlent: egy időntúli szabaddobásból még a kapufát megrezegtették, de gól nem született, és így alakult ki a 21-21-es végeredmény.

A vendégek vezetőedzője, Kondor Gábor a következőképpen értékelt: "Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, majd' egy hónapos kihagyás után kellett újra pályára lépni, és maximálisan küzdöttek a lányok, de a támadásokban rendre hiba csúszott. Sok eladott labdánk volt, pontatlanok voltak a befejezések, na meg hát a hetesek. Amíg azokat nem tudjuk értékesíteni, addig küzdeni fogunk saját magunkkal is. Én azt mondom, ezek mind javítható hibák, és amíg egy ilyen hőfokú mérkőzésen azért így hely tudunk állni, addig nem lesz gond. Most már úgy gondolom, ha csak nagyobb baj nem történik, a végjátékban ott tudunk lenni az első helyen. A Final Four-ban szerintem játszunk még egyszer az Olympiával, és ott már nem szabad hibázni, de az biztos, hogy ma egy igazságos döntetlen született".

A bajnokság jelenlegi harmadik és negyedik helyezett együttesének csatája is nagy mérkőzésnek ígérkezett. A hazai Ruislip Eagles a téli szezonban megerősödött, és rengeteg új játékossal állt fel. Az angyaloknak nem jó emlékeik vannak erről a mérkőzésről, hiszen a szövetség elvette annak a meccsnek az eredményét, amit az Academy megnyert 28-24-re.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Most a Ruislip nem bízta a véletlenre, már az elejétől fogva uralta a mérkőzést. A félidő közepén egy kisebb előnyre is szert tett (9-5), amit még az angyalok tudtak faragni, és 11-8-as félidővel vonultak öltözőbe a csapatok. Kissé fáradtan kezdték az angyalok a mérkőzést, és a szünetben Szántó Andrea vezetőedző próbált meg lelket önteni a csapatba.

Úgy nézett ki, hogy sikeresen, gólról-gólra küzdötték fel magukat az angyalok, nyolc perccel a találkozó vége előtt már 17-16-os állást mutatott az eredményjelző. Az angyaloknak többször is volt lehetőségük az egyenlítésre, ám a végjátékra elfáradtak, és az utolsó percekben, mikor kétperces kiállítással büntették csapatukat, ez el is döntötte a találkozót, és így kétgólos hazai győzelem született (19-17).

Az Angels Handball Academy mestere, Szántó Andrea a találkozóról a következőket mondta: "Sajnos vereséggel kezdtük az idei évet, ez annak tudható be, hogy december közepétől nem edzettünk. Nem tudtam felrázni a lányokat; enerváltak volta, lassúak, és az első félődőben az akarat is hiányzott, bár a második félidőre felszívták magukat. Nagyon sok eladott labdánk volt, kihagytuk a ziccereket. A védekezésünk a második félidőben nagyon jó volt, csak sajnos támadásban a koncentrációhiány miatt nem tudtunk öt-hat percig egyenlíteni, pedig meg volt rá az esélyünk. Aztán jött a kétperces kiállítás, és így már nem tudtuk döntetlenre kihozni a mérkőzést".

A London Angels HC a döntetlennek köszönhetően még mindig vezeti a bajnokságot, és a rivális Olympia előtt három pont az előnye. Viszont a Ruislip a mai győzelmének köszönhetően feljött egy pontra az Olympia mögé, és ezzel még talán esélye is lehet a továbbjutásra, hiszen a következő körben pont egymás ellen mérkőznek meg a csapatok.