Visszahódította a Dán Kupát a Viborg

2013. december 28. 17:41 © handball.hu

Meglepő fordulatokban gazdag mérkőzést hozott a Dán Kupa döntője, a Viborg ugyanis borzasztóan kezdett, s a rossz játék az FCM-re ragadt át, amely így nem tudta megvédeni címét.

Forrás: Facebook
Dán Kupa, döntő

Viborg HK - FC Midtjylland 26-21 (10-10)
Silkeborg, JYSK Aréna, 2139 néző
Játékvezetők: Anders K. Birch, Dennis Engkebølle Stenrand (dánok)

Az elődöntőben a címvédő FCM a Randers együttesét, a Viborg pedig a Vejent búcsúztatta, így az volt a kérdés a mérkőzés előtt, hogy a serleg marad-e az FCM tulajdonában, vagy visszakerül a Viborg csapatához.

Kétrészes első félidőt láthattak a Dán Kupa döntőjére kilátogató szurkolók. Az első tíz percet az FCM nyerte 8-2-re, az azt követő húszat a Viborg.

A kapuban Englert és Masson kezdtek, de csak a német előtt dolgozott hatásosan a védelem, így ő szinte mindent fogott, Line és Stine Jørgensen, valamint Groot pedig belőtték a kötelezőket. Massont viszont rövid idő elteltével Darleux váltotta, sőt, Skov is a kispadra kényszerült egy kisebb térdsérülés miatt. A kezdeti nehézségek után a Viborg védelme rendeződött, Darleux védései gyarapodtak, és mikor Dalmose Burgaard-ot tette be a kapus helyett hetedik mezőnyjátékosnak, Chebbah és Damnjanović talált Englert hálójába. A Viborg felkapaszkodott a mélyből, és döntetlenre mentette az első félidőt: 10-10.

A második játékrész kezdetére Darleux és Englert is maradt a kapuban. Hat percet kellett csak várni arra, hogy a Viborg megszerezze első vezető gólját (13-12), majd Lyksborg találatánál már kettő volt a különbség. Maria Fisker is megtáltosodott a balszélen, szebbnél szebb gólokkal kápráztatta el a közönséget, és Skov is újra pályára került, miután rögzítették a térdét.

Gulldén hetesből, Sabine Pedersen pedig beállóból talált be, így az 51. percben már négygólos volt a Viborg előnye (19-15). Groot aztán megtörte a tízperces FCM-gólcsendet, de ez szinte semmit nem jelentett. A megtáltosodott Viborg az 56. percben már hattal vezetett (24-18), és innen már nem volt visszaút az FCM számára. A végeredmény: 26-21.

A Viborg 2011 után ismét megnyerte a Dán Kupát, immár tizedszer. A kupadöntő legjobb játékosa Cléopâtre Darleux lett.