Dánia utazhat haza a bronzéremmel

2013. december 22. 14:01 © handball.hu

Búcsúnapjához érkezett a 2013-as vb. Azt leszögezhetjük, hogy a bronzmérkőzés résztvevői közül sem a dánok, sem pedig a lengyelek nem érkeztek ide elkeseredetten az elbukott elődöntő után. Ahogy azt is, hogy a győztes Dániánál kevés boldogabb lesz ma.

XXI. nőikézilabda-vb, bronzmérkőzés
Dánia
30 (12)
Lengyelország
26 (15)
Szerbia, Belgrád, Kombank Aréna, 8236 néző
Játékvezetők: Mindaugas Gatelis, Vaidas Mažeika (litvánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Azt legnagyobb jóindulattal sem lehetett mondani, hogy a bronzmérkőzés annyira lázba hozta volna az utolsó napra belépőjeggyel rendelkezőket. Hiába vártak a szervezők a döntőre 19.500 nézőt, ennek jelképes töredéke érkezett meg az eggyel korábbi találkozóra az arénába. Ott volt viszont vagy egy busznyi Lublin-szurkoló, akik nagyszerű hangulatot varázsoltak.

Poulsen védéseinek és aktív támadójátékának köszönhetően Dánia már a 10. percre 5-2-es előnyt alakított ki magának. A lengyelek ügyesen trükköztek emberelőnyükkel, és 5-4-nél már az egyenlítésért támadhattak. Az első lehetőségnél szó szerint a kezükbe ragadt a labda, de utána már nem rontottak (14. perc: 5-5). A csapat viszont a megítélt első két büntető mindegyikét kihagyta. A kapuscsere viszont jót tett nekik, Gapska most hatékonyabban vette fel a fonalat, mint a kezdő Wysokinska. A skandinávoknál Norgaard vitte a prímet, együttese első hét találatából négyet ő jegyzett (19. perc: 7-7). 9-8-nál bejött Rasmussen időkérése, s az ellenfél új kapust küldött pályára Greve személyében. Norgaard hetest hibázott, a kontrából pedig Wojtas talált be (54. perc: 9-11). Ekkor már Pylick akart eligazítást tartani, ám az nem volt annyira hatásos, mint kollégájáé (56. perc: 9-13). Félidőben: 12-15.

Miután Greve becserélése nem bizonyult jó ötletnek (0%-os védőteljesítmény), a második játékrészre megint Poulsennel jöttek ki a dánok. Gyorsan potyogtak a gólok mindkét oldalon (36. perc: 16-18), s bár már többször is volt, mikor az egyenlítésért támadhattak a dánok, a lengyelek nem hagyták magukat (40. perc: 17-20; 43. perc: 19-21). Kristiansen először hetest hagyott ki, azonban utána rögtön korrigált, és a következő találatot is ő írta, ezzel egyenlített csapata (44. perc: 21-21). Az időkérés után Line Jorgensen hozta meg a vezetést a skandinávoknak, majd a másik Jorgensen és Fisker következett (47. perc: 24-21). Rasmussennek hamar közbe is kellett lépnie, de alakulata a felzárkózás helyett ekkor csak hibát hibára halmozott. Kristiansent sem lehetett megállítani, aki az 52. percben már a kilencedik gólját szerezte (26-23). A lengyelek nem tudtak már féket jelenteni az egyre inkább extázisba eső dánoknak (56. perc: 28-23). Az utolsó percekben nyitott védekezéssel, szinte egy-egy ellen akartak labdákat csenni, de már késő volt mindenhez. Végeredmény: 30-26.

Dánia a világbajnokság harmadik, míg Lengyelország a negyedik helyét szerezte meg.

A mérkőzés legjobbja: Kristina Kristiansen