Angyali végjáték

2013. december 5. 6:56 © handball.hu

Míg a magyar bajnokság javában befejeződött, és már a világbajnokság rajtjára készülnek, addig Angliában az utolsó fordulót rendezték a Developement League-ban.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc
Csemegének ígérkezett magyar szempontból a bajnokság 5. fordulója, hiszen az Angels Handball Academy vendége volt a London Angels HC csapata. Az Angyalok az idei évben utoljára léptek pályára, és míg az Academy-nak fontos lett volna a pontszerzés a felzárkózásra, addig a London Angels esetleges győzelmével pontelőnyre tudott volna szert tenni riválisával az Olympia HC-vel szemben.

A mérkőzés családias légkörben zajlott, angol viszonylatban kevés szurkoló látogatott ki a találkozóra. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, és 7-6-ig tartotta magát minkét együttes. Aztán a London Angels az első félidő utolsó perceiben gyors lerohanásokból előnyre tudott szert tenni, és a félidőre kialakult az ötgólos vezetés. A kevés gólnak köszönhető az, hogy míg az Academy kapujában Hangyál Anna bravúrozott, addig a másik oldalon Homonnai Anikó is szép védésekkel tartotta a lelket csapatában.

A második félidőre a London Angels védekezést váltott, és ekkor egy 4-1-es rohammal nyitott. Szántó Andrea időt is kért, hogy rendezze csapatát és változtasson a felálláson. A félidő közepére már mindegyik együttesen látni lehetett a szezon végi játékot: míg több ziccer maradt ki mindkét oldalon, Hangyál Anna és Mezei Csilla igencsak jó formában védett. A félidő elején kialakult különbséget már csak tartották a csapatok, és egy rendkívül sportszerű mérkőzésen a London Angels bizonyult jobbnak. Végeredmény: 15-24

A hazai csapat vezetőedzője, Szántó Andrea a mérkőzés után a következőket nyilatkozta: "A mai nap két magyar csapat mérte össze a tudását. Együttesem az első félidőben nagyon jól helytállt, 25 percig teljesen partiban voltunk, egy-két gól volt csak a különbség, amikor figyeltek, koncentráltak a lányok, amikor betartották amit megbeszéltünk. Aztán volt egy ötperces kihagyás, és akkor elment ellenfelünk 3-4 góllal. A szünetben próbáltam megnyugtatni a lányokat, de sajnos ez nem igazán sikerült, mert a második félidőben ott folytattuk, ahol az elsőben abbahagytuk. Nem figyeltek a lányok, sok ziccert hagytak ki, kimaradtak hetesek. Igaz, hogy az ellenfél védekezést váltott, és ez meglepte a lányokat, nehéz volt feldolgozniuk. A végén kilencgólos lett a különbség, ami szerintem azért nincs meg a két csapat között. Ez inkább a koncentráció és a rutintalanság hiánya lehet. Reméljük, hogy a jövő évadra össze tudjuk szedni magunkat, és ott folytatjuk, ahol az elején elkezdtük ezt a bajnokságot" - fogalmazott.

A vendégek szakvezetője, Kondor Gábor a következőképpen értékelt: "Furcsa érzések kavarognak bennem, az egyik szemem sír a másik meg nevet, hiszen Angyalokból csak egy van. Igaz, hogy két külön csapattal indultunk a bajnokságban, de azért ez nem ugyanaz. Pár héttel ezelőtt már játszottunk egymás ellen egy edzőmérkőzést, és akkor reális képet kaphattunk egymás játékáról. Szakvezető társam kiváló munkát végzett, és ahogy ő is nyilatkozta, szerintem sincs kilenc gól a két csapat között. Az első félidőben mi is csak kerestük saját játékunkat, és a játékrész végére sikerült is ezt megtalálni. Aztán a védekezés váltás azért bejött, hiszen tudtuk, hogy erős lövőik vannak az Academy-nak. Talán ez lehetett a győzelem kulcsa, hiszen rengeteg apró hibát vétettünk, ziccerek maradtak ki, pontatlanok és lassúak voltak a támadásaink. Látszott, hogy most hosszú ideje nem léptünk pályára. Mondjuk szezon végi formának? Lehet. Igazából büszke vagyok mindkét csapatra. Kapusaink teljesítményével elégedett vagyok, a többi apróságot pedig még majd kiküszöböljük. Köszönöm minden egyes játékosomnak idei évi kitartó munkáját, százszázalékosan vezetjük a bajnokságot. Gratulálok nekik. Most már csak is előre kell nézni, és készülni az Olympia ellen január elején. Ott sorsdöntő csata következik" - zárta szavait a tréner.

A bajnokság állása:
1.London Angels HC London Angels HC44008644+4212 pont
2.Olympia II42118768+199 pont
3.Angels Handball Academy41035067-175 pont
4.Ruislip Eagles II31022139-184 pont
5.London GD II30124470-264 pont

Az 5. forduló zárótalálkozója: december 14. - Ruislip Eagles HC II - London GD HC II

Az Angyalok most téli pihenőre mennek, és januárban folytatódik tovább a bajnokság. A London Angels riválisához látogat, míg az Academy csapata az első fordulóban elvett mérkőzését próbálja visszahozni a Rusilip HC csapata ellen:

2014. január 12. 15:00 Olympia HC II - London Angels HC
2014. január 12. 17:00 Ruislip Eagles HC II - Angels HA