Felemás hírek Londonból

2013. október 28. 8:26

Angliában, úgy látszik, egy mérkőzést nem csak egyszer kell megnyerni, hiszen az Angels második csapatánál a két héttel ezelőtti bajnoki mérkőzést megóvták. Az immár Angels Handball Academy néven futó csapat játékosai azért megmutatták, ki a magyarok Istene.

Fotó: Krányik Attila
Az angol szövetség óvást intett be az Angels HC vezetősége felé a hét folyamán, hiszen az eddigi tisztázatlan körülmények és a sorozatos szabálymódosítások miatt az első fordulóban (London Angels II. - Ruislip Eagles 28-24) több játékos is szabálytalanul lépett pályára. Éppen ezért a szövetség a mérkőzés eredményét törölte, és a vendégcsapat javára írta jóvá a meccset (10-0).

Emiatt az Angels játékosai feltüzelve érkeztek Leyton-ba, ahol a London GD II. csapata fogadta őket.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 8 perc

A mérkőzés az első pár percben idegesen kezdődött az Angyaloknak, hiszen gyors vezetést szereztek, majd a GD még fordítani tudott, és 3-2-re vissza is vette a vezetést, de ezután már csak az egyenlítésre futotta az ellenfél erejéből az első félidőben. Hrabovszki Regina vitte a vállán a csapatot a félidei nyolc gólból egymaga hatot vállalt. Mellette a kapuban Hangyál Anna kapus is kitett magáért – ugyanúgy folytatta a védéseket, mint két héttel ezelőtt. Egy gólszegény első félidőt követően 8-6-os Angels vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidőre Szántó Andreának sikerül kicsit megnyugtatni a lányokat, és egy magabiztosabb csapat jött ki az öltözőből. Győri Ildikó is magára talált, és szép betörésekből szerzett gólokat. Az agresszív védekezést a játékvezetők nem nagyon tolerálták, ezért fordulhatott elő, hogy háromszor is emberhátrányban játszottak az Angyalok. Támadásban szinte az egész csapat magára talált: Szentmártoni, Mecz, Tösmagi és Györki is betalált, míg a kapuban Hangyál dupla bravúrokat mutatott be. A végjátékhoz 11-16-os eredménnyel érkeztünk, ahol már szép támadásokat és élvezetes játékot mutatott a magyar csapat. A kapuba Páhor érkezett, aki nem akart elmaradni társától, és ő is bizonyította, hogy ott a helye a pályán. Két szép védésével, és Hrabovszki utolsó góljával alakult ki a 19-12-es Angels győzelem.

A mérkőzésen kilenc gólig jutó Hrabovszki Regina mosolyogva a következőket nyilatkozta: "Nagyon örülök, hogy sikerült nyernie a csapatnak, és bizonyítani a szurkolóknak. Az első félidőben kicsit meg voltunk illetődve, de a második játékrészre sikerült összerakni a játékunkat, amit az eredmény is bizonyított. Védekezésben szerintem nagyon jó volt a csapat, kevés kapott góllal zártunk, ezért gondolom ezt. Támadásban voltak hibáink, amiket még javítanunk kell, de összességében azért mindenki mindent megtett a győzelemért. Nagyon örülök, hogy ma nekem ilyen jól ment, hogy bizonyítottam az edzőmnek és a szurkolóknak, hogy ott a helyem a csapatban. Szeretném a szurkolóknak megköszönni, hogy nyolcadik emberként segítettek minket a pályán".

A mindösszesen tizenkét gólt kapó Hangyál Anna is boldog volt a találkozó után, amire minden oka megvolt, hiszen 55 százalékosan védett: "Szerintem az első félidőben szétszórtan játszottunk. A passzok, kapura lövések pontatlanok voltak, és jó pár helyzetet kihagytunk. A lányok kissé idegesek voltak, nem nagyon sikerült a figurákat megvalósítani, vagy befejezni. Ez feszültséget váltott ki, és persze az, hogy hogyan lesz ebből a játékból győzelem? A második félidőre sikerült összeszedni magunkat, felébredtünk, és végre elkezdtünk játszani. A ziccerek, figurák sorra góllal végződtek. Próbáltam a legjobbat kihozni magamból, hogy támogassam a lányokat a kapuból. Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, és büszke vagyok a csapatra, hogy odaálltunk, és küzdöttünk a győzelemért".

A találkozót Szántó Andrea is pozitívan értékelte, de szerinte erre a győzelemre mindenképp megérett a csapata: "Miért voltak idegesek a lányok? Nem tudom, talán a közönség, talán hogy most játszottunk először idegenben. Kicsit benne volt még mindenkiben az, hogy bizonyítani kell, hogy megnyerjük a következő meccset is, nem csak véletlen volt az első meccsnek a megnyerése. Szerencsére az első félidő közepe felé egy kicsit kezdtünk megnyugodni, belőttük a ziccereket, ez azért sokat segített. Sajnos volt sok eladott labdánk, sok rossz lerohanásunk, ami miatt szoros volt az eredmény az első félidőben. Aztán a második játékrészben megnyugodtak, látták, hogy jobbak vagyunk, látták, hogy meg tudjuk nyerni ezt a mérkőzést. Rendeződtek a sorok mind védekezésben, mind támadásban, és aztán a végére azt kell, hogy mondjam, sima lett a mérkőzés".