DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYAcUmkm' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Laza edzőmeccsként nyert a Győr | handball.hu - kézilabda

Laza edzőmeccsként nyert a Győr

2013. október 20. 15:38 © handball.hu

Miután a Fradi lehengerlő győzelmet aratott délután a Lublin ellen, a Győri ETO-tól is siker volt az elvárás a Thüringer HC vendégeként a BL A-csoportjának harmadik fordulójában. Az elvárásoknak pedig teljesen megfelelt a csapat.

Fotó: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, A-csoport, 3. forduló
Thüringer HC
25 (12)
33 (20)
Nordhausen, Wiedigsburghalle
Játékvezetők: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (macedónok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Finoman szólva sem a házigazda szempontjából kedvezően indult Nordhausenben a mérkőzés: négy perc után már 0-4-re vezetett az ETO, volt is oka Herbert Müllernek időt kérni. A hazaiak első találatai büntetőből születtek, s szerzőjük, Frey szerezte az első akciógólt is (9. perc: 3-7). A németek gyors támadás-vezetésekkel és kontrákkal próbálkoztak, mert felállt fal ellen nem igazán ment nekik a játék. A győriek teljes nyugalommal hozták a saját taktikájukat, s a 15. perc elején már héttel vezettek (5-12). Müller ekkor már a második időkérési lehetőségét sütötte el. Szemfüles helyzetkihasználásoknak, látványos akcióknak örülhettek a zöld-fehér drukkerek (19. perc: 7-16). Lassacskán megélénkült a forgalom Lunde kapujánál is, de komolyabb aggodalomra nem volt okuk Görbiczéknek. Félidőben: 12-20.

Nem kellett sokat várni, hogy a bűvös tízest átlépje a gólkülönbség (34. perc: 12-22), s itt még nem állt meg a folyamat (36. perc: 12-24). A második játékrész első hazai gólja hét perc után esett, Barbosa által. A találkozó lassan már jóindulattal sem volt edzőmeccs kategóriába sem sorolható (45. perc: 13-29). Az ellenfél folyamatosan próbálgatta a lehetőségeit, még teljesen meg is nyitotta védelmét, de úgy látszott, a komoly vereségtől így sem menekülhet. A vendégeknél is játékba állt lassan mindenki. A Korsós Dorina sérülésekor reklamáló Ambros Martín kétperces büntetést kapott, de más bosszankodni való nem igazán volt. Az ex-győri Ana Gros villogott többször, legalább neki lehetett egy kis öröme (53. perc: 19-32). Az ETO cseréivel szemben lehetőség nyílt a hazaiak közelebb zárkózására, amivel rendesen élni is tudott, ám így is plusz nyolccal húzta be a harmadik fordulót a Győr. Végeredmény: 25-33.