Ferencvárosi erődemostráció Dabason

2013. október 20. 13:43 © handball.hu

Az előző fordulóban, idehaza megszerzett első BL-pontok után ismét Dabason lépett pályára a Ferencváros, ahová ezúttal a lengyel Lublin látogatott - s végül komoly vereséggel távozott.

Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria
40 (20)
MKS Lublin
25 (12)
Dabas, OBO Aréna
Játékvezetők: Alexandra Laurell, Natasha Engberg (svédek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

Hamarjában indult mindkét kapura a gólözön: alig négy percnyi játék után már 3-3 volt az állás. A Fradi Zácsik és Tomori átlövés-találatainak köszönhetően lépett meg (10. perc: 9-5). A hazaiak a biztos vezetés tudatában nem kapkodtak, egyedül Szucsánszki 16. percben kapott második kétperces kiállítása jelentett egyelőre bosszúságot. 12-8-nál Elek Gábor a magasabb gólkülönbséget hiányolta, mire bele is lendült csapata (21. perc: 14-8). Abramovics átvette Szikora helyét, s időközben a mezőnyben is frissültek az arcok. Két perccel a szünet előtt már nyolcgólos volt a differencia (19-11), ami a félidőre is fennmaradt (20-12).

A Fradi kicsit álmosabban jött vissza a pályára: négy és fél percig nem rezgett a lengyel háló, majd Vérten törte meg ezt a pauzát. Eközben a vendégek szorgosan ügyködtek (36. perc: 21-16). Szerencsére a holtpont nem tartott sokáig, és megint belelendültek a lányok (40. perc: 25-18, 43. perc: 27-18). Wojtas húzta magával a csapatát, már kétszámjegyűre nőtt találatainak száma. Az utolsó negyedórára visszaállt Szikora a magyar kapuba. Kovacsicz folyamatos fejtörést okozott a Lublin hálóőreinek. Pena harmadik gólja jelentette a tízgólos fórt együttese számára, majd újból ő talált be (51. perc: 32-21). A népligetiek számára a vége sem volt túlságosan megerőltető (57. perc: 37-24), s már csak a minél nagyobb arányú győzelem lehetett a cél. Végül Kocsis Ágnes hétméteresével 40-25-re nyert a Ferencváros.