A Nagybánya sem volt nagy falat

2013. október 12. 17:36 © handball.hu

A nevetve átugrott első akadály után a BL második csoportfordulójában Nagybányán vendégszerepelt a Győri ETO. A jó játékból ezúttal sem volt hiány.

Fotók: Kállai Márta
Bajnokok Ligája, A-csoport, 2. forduló
HCM Baia Mare
21 (10)
33 (16)
Nagybánya, Lascar Pana Sportcsarnok, 2200 néző
Játékvezetők: Peter Brunovsky, Vladimir Canda (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

A Győr mezőnyből, míg a Baia Mare büntetőkkel szerezte első találatait (2-3). Ambros Martín már meglepően korán cseréket küldött pályára. Az ETO lépéselőnye folyamatosan megmaradt, még annak ellenére is, hogy igencsak furcsa ítéleteket tapasztalhattunk a két szlovák játékvezetőtől (15. perc: 5-6). Amorim és Bulatovic góljaival lépett meg először a vendég csapat (17. perc: 5-8), majd a Buceschi harmadik heteséhez beküldött Herr fogta meg a lövést. A 22. percben, 7-11-nél már kapust cseréltek a nagybányaiak: Ungureanu helyett Cetateanu állt be. 7-12-nél kezdte meg a felzárkózást az ellenfél, és az 25. perc végére már csak kettő maradt közte (10-12). Löke játéka nemcsak támadásban, hanem védekezésben is nagyon hasznos volt, s az újbóli négygólos előny kialakításában neki volt kulcsszerepe (10-14). Félidőben: 10-16.

A nettó harminc perc alatt kialakított hatgólos fór nyugodtabb játékra sarkallhatta volna a győrieket, de a tempó nem csökkent. A Nagybánya ezerrel pörgött, harcosan küzdött minden gólért (39. perc: 15-19). Görbicz hetese, majd Bulatovic klasszikus átlövés-találata után visszaállt a rend (40. perc: 15-21, 45. perc: 17-24, 50. perc: 18-26). Lassacskán kifáradt a házigazda a nagy küzdelemben, csökkent a sebesség, s játszott, igazán játszhatott az ETO (55. perc: 19-31). Mire már tényleg nyugalomban hátra dőlhetett volna a Győr, egy támadásnál Görbicz álla sérült, és el is hagyta a pályát. Boczkó-Hornyák viszont beszállt a játékba, s rögtön góllal köszönt be. A győriek címvédőhöz méltóan húzták be plusz tizenkettő találattal a második csoportmeccsüket is. Végeredmény: 21-33.