Visszavágott a London GD

2013. szeptember 10. 7:01 © handball.hu

A hétvégén a tavalyi londoni olimpia után újra visszaköltözött a kézilabda a Copper Box Arénába, hiszen a házigazda GD csapata a későbbiekben megkapta a lehetőséget, hogy hazai pályán, a bajnokságban ebben az impozáns csarnokban léphessen pályára.

Ebből az alkalomból rendezhették azt az nemzetközi kupát, melyen férfi vonalon a New York City Team csapatán kívül két londoni csapat között rendeztek tornát. Ebből az alkalomból a lányok sem maradhattak ki: egy barátságos mérkőzés keretében bemutatkozhatott a London Angels is a házigazdák ellen. A mérkőzés 2 x 25 percben zajlott.

London GD HC- London Angels HC 20-13 (9-6)
London, Queen Elizabeth Olympic Park, Copper Box, 300 néző
A London Angels gólszerzői: Szántó Andrea 4(2), Molnár Eszter 3, Nagy Zsuzsanna 2, Kürti Nikol 2, Hrabovszki Regina 1, Hogya Andrea 1.

A mérkőzés csak a nevében volt barátságos, hiszen már az első perctől kezdve parázslott a játék. A GD szerezte meg a vezetést, és az Angyalok csak 3-3-nál tudtak újra egyenlíteni, de ekkor sem tudták a vezetést megszerezni. A támadásokba elől rendre blokkolták a lövéseket, ha mégsem akkor a GD kapusa Anna Baikova rendre a helyén volt, és igazi ziccereket nem tudtak kialakítani. Így 4-3-as GD-vezetésnél már Kondor Gábor elérkezettnek látta az időt, hogy elbeszélgessen csapatával.

Ekkor úgy nézett ki, hogy az Angyalok magukra találnak, hiszen másfél perc alatt sikerült megfordítani a találkozót (4-5). Ezt a másik szakvezető, Paolo Barbosa sem hagyta szó nélkül, és azonnal magához hívta lányait. Ekkor már látszott, hogy nem csak a pályán, de a kispadon is igazi sakkjáték folyik. A GD időkérése hatásos volt, és vissza is vették a vezetést, sőt, növelni is tudták előnyüket, így alakulhatott ki a 9-6-os félidei eredmény.

A második félidőt a London Angels már jobban kezdte, és 10-9-re fel is küzdötték magukat, de ezután a GD esélyt sem adott az Angyaloknak, és a félidő közepére már néggyel is vezettek (15-11). A mérkőzés végére Kondor Gábor minden tanítványát pályára küldte, így a cseresor is lehetőséghez jutott. Nagy Zsuzsanna két gyönyörű átlövésgóljára még a vendégszurkolók is felkapták a fejüket, és Hangyál Anna hétméteres védésével jelezte ellenfelének, hogy ők az utolsó vérig is harcolni fognak.

A vér és verejték nem maradt el, hiszen a nagyon harcias találkozón az első félidőben a GD jétékosát, Pauline Brosset hozták le a pályáról, és a mentősök vették kezelésbe egy ütközés után, illetve a második félidőben Mezei Csilla halántékát érte találat, illetve Hogya Andrea a gyomrához
kapott egy ütközés után. Ebből is látszott, hogy nagy hőfokon égtek a csapatok, de ezúttal a GD bizonyult jobbnak, és 20-13-as végeredménnyel megnyerte a találkozót.

Hosszú idő után kapott ki a London Angels, bár a vezetőedző a múlt heti torna előtt is hangsúlyozta, hogy a felkészülés szakaszában vannak, a mérkőzés után Kondor Gábor így nyilatkozott:

A londoni magyar lányok folytatják a felkészülést, az elkövetkezendő hétvégén pihenő vár a lányokra, de a soron következő mérkőzésükről későbbiekben tájékoztatjuk a szurkolókat.