Franciaországban is elkezdődött

2013. szeptember 9. 7:02 © handball.hu

Elkezdődött a francia kézilabda bajnokság 2013/2014-es szezonja. Ki lesz a Metz utódja? ismét a Metz, vagy sikerül-e egy másik csapatnak elhódítani a címet? Van még idő, amíg erre a kérdésre választ adjunk.

De már ebben az első fordulóban is a kék-sárga és BL-résztvevő együttes magasodik ki, hiszen 42 lőtt góllal, 18 találattal verte a Besançon-t. Összefoglaló az LFH első fordulójáról.

A bajnokság nagy esélyese ismét a Metz, ez tény, hiszen ismét ez a csapat rendelkezik a legrutinosabb kerettel Franciaországban. Ez már bebizonyosodott a legelső meccsen is. A szintén kelet-francia Besançon látogatott az "Arénákba", ahol esélyt sem adtak a házigazdák, akiknél sem Laura Glauser, sem Paule Baudouin, sem pedig Jetatyerina Adrjusina nem játszott. Viszont bemutatkozhattak a fiatal új játékosok: Flippes, Bulleux, illetve Horacek és Kpodar és a kapus Raniková (11 védés). Maga a mérkőzés nagyon rövid idő alatt dőlt el, hiszen gyorsan 7-1-re elhúzott a Metz. A meccs tehát egyáltalán nem volt szoros, a fiatalok pedig sok játékidőt kaphattak. Az igazi nagy megmérettetés szeptember 22-én lesz, a Fleury-Loiret ellen.

Metz Handball – ES Besançon Féminin 42-24 (22-12)
Metz, Les Arènes.
Játékvezetők: Jean-François Bourgeois, Patrick Denis
Metz: Prudhomme 2, Kanto 3, Flippes 7, Zaadi 4, Bulleux 5, Horacek 1, Broch 5, Pidpalova 3, Ognjenovic 7, Gonzalez Ortega 2, Kpodar 1, Liščević 1
Besançon: Barres 4, Betzer 2, Bouquet 1, Zazai 1, Vasileuskaya 4, Alonso Jiménez 1, Kolczynski 3, Dupuis 3, Palies 2, Pop-Lazić, Bertrand 1

A forduló legszorosabb meccsét a Toulon és a Mios játszotta, hiszen a legnagyobb különbség csak +3 volt, és ez is csak nagyon ritkán fordult elő. A Mios-ban ismerős arcokat láthattunk, mint például a francia válogatott Alexandra Lacrabère, vagy a Hypo NÖ egykori kapusa, Petra Blažek. Húsz percig a vendég Mios vezetett egy-két góllal. Aztán a szintén válogatott páros Gnabouyou-Deroin fordítani tudott, így a hazai csapat vezetett a félidőben (13-12). A második játékrészben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok (45. perc 22-22). Az utolsó tíz percben viszont az egykori francia válogatott, Sophie Herbrecht irányításával sikerült a meccs végéig megtartani a vezetést Leveque nyolc találatának ellenére is. Megizzadva, de megérdemelten nyerte a dél-franciaországi Toulon az első meccsét : 28-26.

Toulon/St.Cyr Var Handball – Union Mios-Biganos-Bègles 28-26 (13-12)
Toulon, Palais des sports. J
átékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura
Toulon: Gnabouyou 5, Goiorani 4, Gaudefroy 5, Herbrecht 3, Sterbova 3, Abdourahim 3, Batista da Silva 2, Deroin 3
Mios: Jurgutyte 2, Rocha da Silva 4, Durand 1, Lewille 2, Ciavatti-Boukil 3, Leveque 8, Maubon 2, Lacrabère 4

A többi mérkőzésen nem született meglepetés, az egyetlen újonc, a Nantes kilenc góllal kapott ki a hétvégén BL-selejtezőt játszó Fleury-Loiret ellen (30-21). Az Issy-Paris húsz gól alatt hagyta a Nizzát (31-19), a Le Havre pedig kilenccel győzött a Nîmes-el szemben (31-22).