Veretlenül lett meg az ARANYÉREM!

2013. július 14. 14:42 © handball.hu

A strandkézilabda-Eb döntőjében az első szettet még a dánok nyerték, a másodikat azonban már a magyar lányok, a szétlövésben pedig nem hibáztak a mieink, így minden meccset megnyerve szerezték meg az aranyérmet. A bronz a norvégoké lett.

Fotó: EHF
Fotó: EHF
VIII. strandkézilabda-Eb, döntő

Magyarország S - Dánia S 2-1 (18-19, 21-16, 14-12)
Randers, 1. pálya, 1900 néző
Játékvezetők: Boris Mandák, Mário Rudinský (szlovákok)
A magyar pontszerzők: Fekete 20, Gróz 19, Kretz 8, Sidó 2, Tóth 2, Hajdú 2.
A dán pontszerzők: Fuglsbjerg 14, Kristensen 13, Rähr Sørensen 10, Tornøe Johansen 6, Mogensen 2, Knudsen 2.

A döntő első szettjének elején ide-oda potyogtak a pontokat érő gólok, majd a dánok kerültek hatpontos előnybe a szett közepére (6-12). Innen még az egyenlítés is meglehetett volna, ám a 10-12-nél kihagyott helyzet után ismét a dánok találtak be (10-14). Támadásban Fekete és Gróz vitték a prímet, a kapuban Győri Ági is szép védéseket mutatott be, majd Gróz egyenlített 14-14-re. Két-két pont után Hajdú a védelemben jeleskedett, majd Sidó nyúlként ért el két pontot, és ekkor ismét mi vezettünk (18-16). A dánok kiegyenlítettek, hat másodperccel a vége előtt a dánok kértek időt (18-18). A szettet végül a dánok vitték a hosszabbításban, arany góllal (18-19).

A második szettet mi indítottuk, és Gróz büntetőből be is talált, de a dánok kiegyenlítettek (2-2). Most azonban nekünk sikerült elhúznunk négy Gróz-találattal (8-4). A folytatásban itt is, ott is betaláltak a játékosok, négy perccel a szett vége előtt 16-12 volt az állás. Az ellenfél azonban eltévesztette a támadást, Fekete pedig lőtt egy egytalálatost (17-12), s erre időkérés volt a dán vezetőedző válasza.

Lise Knudsen nyúlként lőtt, Győri Ági kétszer védett, s Fekete két egyesével már héttel vezettünk (19-12). Már csak egy perc volt hátra a szettből, amikor Gróz János kért időt. Ekkor már sejteni lehetett, hogy szétlövésben dől el az aranyérem sorsa (20-14). Fekete újra betalált (21-14), Fuglsbjerg szépített (21-16), így aztán jött, aminek jönnie kellett.